Ceza ve Tevkifevleri ( CTE ) 171 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sürecinde Son Gün

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel ihtiyacı için farklı alanlarda 171 personel alımı için son sone gelindi. İşte ilan hakkında detaylar.

Ceza ve Tevkifevleri ( CTE ) 171 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sürecinde Son Gün

Adalet Bakanlığına bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ( CTE) bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını ifade etmişti. Adalet Bakanlığının 01 Temmuz 2019 tarihinde yaptığı duyuruya göre bakanlık 2019 yılı için 12 bin 713 memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Bu alım sayısının 12 bin 542 kişilik kadrosu için başvurular en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar alınmıştı ve başvuru sonuçları 30 Temmuz 2019 tarihinde açıklanmıştı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün geriye kalan 171 kamu personeli alımı için başvuru sürecine 22 temmuz 2019 tarihind ebaşlanılmıştı ve artık başvurularda son güne gelindi. Adaylar başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylar genel nitelik kapsamında 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taıyor olmak, Alım yapılacak olan Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen ve Veteriner hekim pozisyonları için dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Bunun dışında adaylardan ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gerekmeketdir.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Adaylar başvuru işlemlerini en geç 07/08/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınava girecek adayların isimleri ve sözlü sınava girecekleri yer ile sözlü sınav tarihi 02/09/2019 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden www.cte.adalet.gov.tr ilân edilecektir.

Sözlü sınava, 2’nci maddede belirtildiği üzere 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava katılacaktır.

SÖZLÜ SINAV DETAYLARI NEDİR?

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü SInav Konuları:

  • İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi 40,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
  • Genel kültür 20,
  • Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
  • İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; yerleştirileceği unvanın gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.
  • Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanmak üzere oluşturulacaktır. Nihai başarı listesi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilân edilecek, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 12:39
YORUM EKLE