Bakanlığa 1200 Devlet Memuru Alımı Başlıyor! KPSS En Az 60 Puan ve En Az Lise Mezunu

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu ilan kapsamında bünyesine farklı alanlarda 1200 kişilik boşluk ile memur personel alımı yapacağını belirtmişti ve başvuruların başlamasını bekleyen adaylar için süre kısaldı ve başvurular başlıyor. Peki şartlar nedir? Nasıl başvuru yapılacak? İşte tüm detaylar şöyledir.

Bakanlığa 1200 Devlet Memuru Alımı Başlıyor! KPSS En Az 60 Puan ve En Az Lise Mezunu

İçişleri Bakanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine 1200 kişilik boş kadro ile personel alacağını açıklamıştı. Buna göre İçişleri Bakanlığı merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu yönde başvuruların başlamasını bekleyen adaylar için süre daraldı ve başvurular alınmaya başlanacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı toplamda 1200 kişilik boş kadro ile, Merkez Teşkilatına 20 Arşiv uzmanı, 2 Şehir Plancısı, 4 Harita Mühendisi ve 10 Harita Teknikeri alacak.

Taşra Teşkilatıa ise, 42 Elektrik Elektornik Mühendisi, 31 Bilgisayar Teknikeri, 127 Elektroik Elektronik Teknisyeni ve 964 Büro Personeli olmak üzere toplamda 1164 personel alımı yapılacak. Ayrıca Büro Personeli için, 289 Lisasn Mezunu ve 675 Ön Lisans mezunu personel alınacak.

GİRİŞ SINAVI:

Başvurularını tamamlayan adaylar sonradan Bakanlığın KPSS puan sıralaması ile yapacağı değerlendirme sonucunda Giriş Sınavına katılacaklardır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlgili ilan için başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Söz konusu ilan 08 Şubat 2019 tarihinde ilan edilmiş olup adaylar başvurularına 21 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayabilirler. Adaylar başvurularını en geç 26 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular, www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan lisans mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, mesleki ve teknik lise mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Mesleki ve Teknik Lise Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS(B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURU EKRANINDAN HABERDAR OLMA:

Bakanlığın personel alımı için Başvuru ekranı erişime açıldığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında başvuru ekranında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 23:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mine ünal
Mine ünal - 2 yıl Önce

Başvuru işlemleri daha detaylı öğrenebilirmiyiz ?

Güleser
Güleser - 2 yıl Önce

Çoçukları büyüttüm işe girmek istiyorum fakat yaş kriteri çıkıyo karşıma

Şerife
Şerife - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin lütfen sesimizi duyurun

Şerife
Şerife - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin lütfen sesimizi duyurun