Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi farklı pozisyonlardan oluşan kadrosu ile sözleşmeli personeli alımı yapacağını ilan etti. İşte şartlar ve kadro dağılımı.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlardan oluşan kadrosu ile sözleşmeli olarak kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 kamu personeli alımı yapacak. Bu kapsamda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan durumu esas alınacak olup adaylara değerlendirme yapılacaktır.

ALIMLAR EN AZ LİSE MEZUNU OLANLAR İÇİN GEÇERLİ OLACAK!

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine 84 kişilik boş kadro ile en az lise mezunu personel alımı yapacak. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolar açıklandı ve, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Bu bağlamda, 3 Sistem Programcısı, 8 Programcı, 5 Teknisyen, 5 Tekniker, 2 Mühendis, 1 Mimar, 8 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 26 Destek Personeli ve 29 Büro Personeli olmak üzere 84 kişi alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
 • Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.
 • Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
 • Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.
 • Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
 • Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak.
 • Alım yapılacak kadro için belirtilen özel nitelikler itaşıyor olmak.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilan Resmi Gazete'de 10 Eylül 2019 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularına yayım tarihi itibari ile başlayacak. Bu yönde adaylara başvuru için en fazla 15 günlük süre verilmiş olup adaylar başvurularını en geç 25 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular son başvuru gününe kadar istenen belgeler ile birlikte Başvuru Yeri/Adresi: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA adareine yapılacaktır.

İlanın tam metni

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi
Kamu yönetimi - 2 yıl Önce

Bütün üniversitelerin memur alımı yapmasını istiyoruz lütfennnnnnnnn

Kamu yönetimi
Kamu yönetimi - 2 yıl Önce

Posta yoluyla da başvuru yapılabilsin

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Lisans Büro personeli maaşları ne kadardır acaba bilgisi olan var mı ? Sözleşmeli olduğunda çalıştığın kuruma göre bu maaş değişir mi?

baris Eyrioglu
baris Eyrioglu - 2 yıl Önce

İs basvurum vardi kura cekimi sonucu ismim varmi