Aile Bakanlığı Atama Kararı Sonrası ASDEP Alımları Olacak Mı?

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk bu yıl içinde 1000 adet ASDEP personel alımı yapılacağını açıkladı.Detaylar ve alım tarihleri haberimizdedir.

Aile Bakanlığı Atama Kararı Sonrası ASDEP Alımları Olacak Mı?

23 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete kararına göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde atama ve görevden alma kararları yayımlandı. Özellikle bu Cumhurbaşkanlığı kararından sonra gündeme ASDEP alımlarına ilişkin ilanın da yakın zamanda yayınlanabileceği ihtimalleri yer aldı. ASDEP programı kapsamında yardıma muhtaç ailelere yardım ve destek sağlamak için personel alımı gerçekleştirilmekte olup 2019 yılı için bakan tarafından yapılan açıklamaya göre 4 bin personel ihtiyacına karşılık alım yapılacağı ifade edilmişti. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada toplamda bin personel alımı yapılacak olan ASDEP alım ilanının ise yakın zamanda açıklanacağı iddia ediliyor.

Bakan Selçuk Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından resmi Twitter hesabından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada "Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz." Şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklama sonrasında ise dün yayınlanan atama kararı ile alımlara ilişkin ilanın yayınlanması gündeme geldi.

ASDEP ilanı Ne Zaman Açıklanır?

Birçok adayın merakla beklediği ASDEP alımlarına ilişkin ilanda özellikle dün Resmi Gazete’de yayınlana karar ile birlikte hızlanma süreci yer alacağı düşünülüyor. Bakanlığın atama kararı ile ilgili pozisyona getirilen yetkililerin 2019’un da son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde ilan yayınlanmasına muhtemel olarak bakılıyor.

İlgili Resmi Gazete Kararı için: https://www.isinolsa.com/gundem/aile-bakanligina-gorevden-alma-ve-atama-karari-yayimlandi-h27996.html

ASDEP alımı için: https://www.isinolsa.com/gundem/acshb-4321-personel-ile-asdep-alimlari-basvurulari-icin-son-gelismeler-h27527.html

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Perikızı
Perikızı - 2 yıl Önce

Sosyal hizmetler önlisans bölümü açtılar binlerce mezun var ama alım yok burası Türkiye

Aydan
Aydan - 2 yıl Önce

Ne olur yayınlayın artık.

urfa
urfa - 2 yıl Önce

yapın artik şu alimi