Adalet Bakanlığı ATK 57 Kamu Personeli Alımı İlanı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Adalet bakanlığı Adli Tıp Kurumu 57 kişilik boş kadro ile en az lise mezunu sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Mezuniyete göre kadro dağılımı nedir?

Adalet Bakanlığı ATK 57 Kamu Personeli Alımı İlanı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

09 Ağustos 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre Adalet bakanlığı Adli Tıp Kurumu personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre Adalet bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda 57 kişilik boş kadro ile sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirecek.

Söz konusu ilan Resmi Gazete'de ve Bakanlığın resmi internet adresinde duyurulmuş olup başvuru süreci henüz başlamamıştır. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları aktaracağız. 

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Adalet bakanlığı Adli Tıp Kurumu taşra teşkilatındaki eksiklik için 657 Sayılı Devlet Memurları kanununn 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere lise mezunu, ön lisans mezunu ve lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapacak. Ayrıca adaylara sözlü sınav yapılacak yapılacak olup sözleü sınava katılmak için adayların KPSS puan türüne bakılacaktır.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Lise Mezunu 1 Diğer Sağlık Personeli ( Sağlık Teknisyeni ), 3 İnfaz ve Koruma Memuru ( Kadın ), 2 Teknisyen, 3 Şoför, 6 Destek Personeli ( Hizmetli ) alımı yapacak. Ön Lisans Mezunu ise, 3 Bro Personeli, 3 Laborant, 21 Sağlık Teknikeri alınacak. Lisans mezunu ise, 2 Hemşire, 9 Diğer Teknik Hizmet Personeli ( Kimyager ) ve 4 Biyolog olmak üzer toplamda 57 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS ŞARTI ARANIYOR!

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu  alımını yapacağı personel adaylarından ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak şartı arayacak. Buna göre, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS'den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunlarından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni) pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının 10 katı, İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı kadar aday çağrılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
  • Son başvuru günü olan 06 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.).
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 26 Ağustos 2019 tarihi itinbari ile başlayacak olup en geç 06 Eylül 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Adli Tıp Kurumu’nun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.

İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

DİĞER KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 07:11
YORUM EKLE