Adalet Bakanlığı 82 Hizmetli Alımı Şartları ve Başvuru Formu

Adalet Bakanlığı bünyesine hizmetli alımı için başvuru süreci devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir ve başvuru formu nedir? İşte tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı 82 Hizmetli Alımı Şartları ve Başvuru Formu

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliği için merkez ve taşra teşkilatındaki eksikliği gidermek için en az lise mezunuz Destek personeli ( Hizmetli ) alacağını belirtmişti. Adaylar başvurularına 05 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başladılar ve başvurular hala devam ediyor.

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilanda, Merkez Teşkilatına Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na 37 Hizmetli alacak. Taşra teşkilatına ise, Ankara Personel eğitim merkezi'ne 25 ve Rize personel eğitim merkezi'ne 20 Hizmetli olmak üzere toplamda 82 detsek personeli ( hizmetli ) alacağını ifade etti  Ayrıca yayımlanana ilanda lise, ön lisans ve lisans mezunu alım yapacağını belirtti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak. 
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

 BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Adalet Bakanlığı hizmetli alımı başvuruları 05 Temmuz 2019 tarihinde başlamıştı ve adaylar başvurularını en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

BAŞVURU BELGELERİ NEDİR?

Adaylardan başvuru esnasında, Başvuru Formu, Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, 2018-KPSS sonuç belgesi, Güvenlik Soruşturması Formu, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi, ağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan ve Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatının baro veya noterden onaylı örneği belgeleri ile başvuru yapılacaktır.

BAŞVURU FORMLARI:

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE