Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Alımı (Şoför, İKM, Zabıt Katibi ve Mübaşir) Adayların Talepleri

Adalet Bakanlığı tarafından yapılması beklenen 15 bin memur alımına ilişkin süreç yaklaşıyor. Şoför, ikm, zabıt katibi, ve mübaşir kadrolarına yönelik olarak yapılacak alımlarda adayların taleplerini ve düşüncelerini aktarıyoruz. İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Alımı (Şoför, İKM, Zabıt Katibi ve Mübaşir) Adayların Talepleri

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından bir açıklama gerçekleştirildi. Bu açıklamada bakanlık bünyesine yapılacak personel alımlarına değinildi. Yürütülen adli yargı ve idari yargı hakimi alımlarından sonra memur personel kadrolarına yönelik alımın da yapılacağı müjdesini veren Bakan Abdülhamit Gül, binlerce adayı meraklandırmıştı. Konuya yönelik bizlerde yaptığımız haberlerde, muhtemel memur kadrolarına değinmiştik.  Bu haberimizde ikm, zabıt katibi, şoför ve mübaşir kadrolarına yönelik alımlar ve bu alımlardaki tahmini kadro sayılarına yer vermiştik. İlgili haberimize buraya TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 15 bin memur alımında şoför, ikm, zabıt katibi ve mübaşir alımını bekleyen adayların düşünceleri

Binlerce kişi tarafından merakla beklendiğini bildiğimiz alımlar hakkında yaptığımız bir önceki haberimize; sitemiz isinolsa.com adresini ziyaret eden adayların düşüncelerini almıştık. Merakla beklenen bu alımla alakalı ziyaretçilerimiz aşağıdaki yorumları gerçekleştirerek, seslerini duyurmaya çalıştılar.

KPSS puan şartı kaç olmalı?

Merakla beklenen bu alımlarda geçtiğimiz yıllarda baraj KPSS puanı 70 olarak aktarılmıştı. 70 puan ile sınavlara katılıp memuriyet hayaline kavuşan çok sayıda kişinin olduğu da biliniyor. Bu yıl için alımı beklenen ikm alımı, şoför alımı, mübaşir ve zabıt katibi alımına yönelik de adayların talepleri genel olarak KPSS puanının düşürülmesi yönünde. Sizce KPSS baraj puanı 60'a düşürülmeli mi? Konuya ilişkin düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz. Aşağıda yer alan yorumlar alanından bizlere düşüncelerinizi aktarabilir, diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Adalet Bakanlığına yapılacak memur alımlarından anında haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Ek olarak Facebook yardımlaşma grubumuza katılarak ilanlara başvurular hakkında yardım alabilir, bilgi alışverişi sağlayabilirsiniz..

Facebook grubumuza katılmak için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

iOS için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ezgi
Ezgi - 3 yıl Önce

Ortaöğretim KPSS puanı yükseltilmeli lisan ve ön lisan puanı düşürülmeli. Bu kadar üniversite mezunu insan işsizken ortaöğretimden direkt memur olmalarını haksızlık olarak görüyorum.

ilker
ilker - 3 yıl Önce

bence hem kpss puanı düşürsünler hemde 35 yaş şartı kaldırılsın bu yüzden çok mağduruz saygılarımla

Kpss
Kpss - 3 yıl Önce

Kpss puanı 60 olmalı bence işsiz genç kalmamış olur.

Fuat
Fuat - 3 yıl Önce

Kesinlikle 60 a çekilmemeli ozaman sınava çalışmanın yüksek puan almanın ne anlamı var

Tuğçe
Tuğçe - 3 yıl Önce

Bence de 60 a çekilmeli zaten memur alımları az bari olan alımlarda puan sınırı esnetilmeli bu konunun yetkililer tarafından dikkate alınması önemle rica olunur

35
35 - 3 yıl Önce

otuz beş yaş şartı binlerce insanın hayatını kararttı , kaldırılmalı bu sınır

deniz
deniz - 3 yıl Önce

zaten ülkemizde işsizlik var en azından 35 yaş şartı kaldırılsın hem memur hem devlet iş olanlar için

Büşra KİZİR
Büşra KİZİR - 3 yıl Önce

Düşürülmekten ziyade arttırılmalı puanlar 70 taban puanına bile yığılma oluyor hak edenlerin kazanması için bence taban 75/76 olmalı hak edenler kazansın . Allah ın adaletine inanıyorum .