Adalet Bakanlığı 11 Bin İnfaz Koruma, Büro Memuru ve Destek Personeli Alacak

Adalet Bakanlığı 11 Bin Personel Alacak.Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Başvuru hakkında bilgiler bulabilir başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 11 Bin İnfaz Koruma, Büro Memuru ve Destek Personeli Alacak

Haziran ayı itibari ile kamu kurumlarına alımlar da artmaya başladı. Özellikle birçok kişinin beklediği müjdeli haber bayram sonrası gelebilir. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli kamu personeli alımı için bayramdan sonra ilan yayınlanması bekleniyor. Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü birimlerinde infaz ve koruma memuru, büro memuru, destek personeli gibi kadrolarda görev alacak olan personel alımı için duyurunun Mayıs ayı sonuna doğru açıklanması bekleniyordu. Fakat başvurularda ortaya çıkan zorlukların yanında gündemin dolu olması, Ramazan ayının icra edilmesi gibi birçok etken ilanın gecikmesine neden olmuş olabilir. Bunun yanında ilana başvuruların şahsen yapılması da adayları için ayrı bir zorlulk oluşturuyordu.İlerleyen günlerde ise özellikle Ramazan Bayramı sonrası beklenen ilanın açıklanması gündeme gelebilir.

Adalet Bakanı Açıkladı

2019 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı çeşitli birimlerinde 11 binin üzerinde kamu personeli alımı gerçekleşecek. Adalet Bakan Gül tarafından 21 Mayıs 2019 tarihli sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Yeni personel talebimiz Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından onaylandı. Adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 11 bin 78 personel istihdam edeceğiz.Bu kapsamda zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımı ilanına yıl içerisinde çıkacağız. Teşkilatımıza güç katacak yeni personelimizle adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getireceğiz. Adalet teşkilatımıza hayırlı olsun." Şeklinde alımı müjdelemişti.

Ceza ve Tevkifevleri personelalımıilanının ilerleyen günlerde cte.adalet.gov.tr adresinden açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 05:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE