67 KPSS Puanı ile İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Sivas Belediyesi tarafından yayımlanan ilan doğrultusunda 60 KPSS puanı ile 67 itfaiye eri personeli alımı yapılacak. Müracaatlar ne zaman başlıyor?

67 KPSS Puanı ile İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Ülkemizin dört bir yanında görevlerine devam etmekte olan itfaiye eri personelleri bilindiği üzere belediye başkanlıkları bünyelerinde istihdam etmektedir. Buna göre aralıklarla belediyeler açıktan atama ya da merkezi atama kapsamında kamuoyuna ilanlarını duyurmakta olup geçtiğimiz günlerde Sivas Belediyesi tarafından yayımlanan ilanlar doğrultusunda 67 itfaiye eri alımı yapılacağı belirtilmişti. Buna göre ilana adaylar şimdiden yoğun rağbet gösterdi fakat henüz ilana başvurular başlamadığını adaylara bildirmek isteriz. Peki başvurular ne zaman başlayacak ve adaylar müracaatlarını nasıl yapacak?

Başvurular Ne Zaman?

Sivas Belediyesi tarafından 67 itfaiye eri alımı ilanı yayımlandı. Fakat henüz Sivas Belediyesine başvurular yapılmıyor yani bu konuda irtibat kurmanıza gerek olmadığı gibi müracaatlar 16 Mart tarihinde başlayacak ve 5 gün sürecek olup 20 Mart 2020 tarihinde sona erecektir. Eğer itfaiye eri alımı ilanına başvuru yapamk istiyorsanız bu tarihler arasında başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Peki ilana adaylar nasıl başvuru yapabilir?

Nasıl Başvuru Yapılır?

Sivas Belediyesinin 67 itfaiye eri alımı ilanına müracaat etmek isteyen adayların Sivas Belediyesine şahsen başvurularını yapması gerekmektedir. Bu başvurular sırasında fotoğraf, mezun olunduğuna dair diploma, ehliyet belgesi ibrazı, nüfus cüzdanı fotokopisi, iş başvurusu formu, Kamu Personeli Seçme Sınavı puan çıktı belgesi, görevini yapabileceğine dair sorun olmadığına ilişkin sağlık raporunu vermesi gerekmektedir. Yine adayların başvurularını yapabilmesi için ilanda belirtilen ilgili şartlara da sahip olması gerekmekte olup müracaatlar başladığıda İşin Olsa ekibi olarak tekrar bilgilendirme yapacağız.

YORUM EKLE