5-6 Bin TL Maaş İle Adalet Bakanlığı 29 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor!

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında bulunan personel eksikliği için alım yapıyor. Ancak başvurularda son güne geldik. Kimler başvuru Yapabilir?

5-6 Bin TL Maaş İle Adalet Bakanlığı 29 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor!

Adalet Bakanlığı Eylül ayında yayımladığı ilana göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere 29 kişilik boş kadro ile mühendis alımı yapacağını ilan etmişti. Söz konusu alım duyurusu 20 Eylül 2019 tarihinde Resmi Gazete'de gelmişti ve adaylar başvurularına 23 Eylül 2019 tarihinde başladılar. Ancak başvurularda artık son günere gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için birkez daha ilgili ilan hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

BRANŞ DAĞILIMI:

BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak
  • Son başvuru tarihi itibarıyla ilan edilen unvan/branşlarda Yükseköğretim kurumlarının ilgili mühendislik bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

DEĞERLENDİRME VE BAŞVURU SONUÇLARI:

Adalet Bakanlığına başvuru yapmış olan adaylar değerlendirme ve sonuçları beklerken bir yandan henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 07 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde yapılması gereklidir.

Değerlendirmeler KPSS puanına göre yapılacak olup, Kadro sayısının 5 katı kadar aday değerlendirmeye alınarak en yüksek puana sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Ayrıca Sonuçlar için herhangi bir tarih verilmemiş olup Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilân edilecektir.

MAAŞ BİLGİSİ:

  • 5 yıldan az olanlar 5.210,57
  • 5 yıldan 10 yıla kadar olanlar 5.328,91
  • 10 yıldan 15 yıla kadar olanlar 5.447,28
  • 15 yıldan 20 yıla kadar olanlar 5.565,66
  • 20 yıldan fazla olanlar 5.713,61

Sonuçlar açıklandığında İşin Olsa mobil uygulaması üzerinden anında bildirim alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 16:16
YORUM EKLE