23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı?

Adayların uzun süredir beklediği ilan sonunda yayımlandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 23. Dönem POMEM Kapsamında 10 bin polis alımı yapılacak. Haberimizin devamından ilgili ilan hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları ve Alım Kontenjanı?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin kişilik boş kadro ile Polis Memuru Alımı gerçekleştirecek.Bu yönde adaylara Seçme ve Değerlendirme sınavı yapılacak olup, adayların bu sınava başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir.

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapıalan duyuruya göre 10 bin kişilik boşluk ile erkek ve bayan adaylar alınacak. Buna göre Lisans mezunu ve Ön Lisans mezunları başvuru yapabilecek.Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) öğrenci alımı yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu olan 23. Dönem POMEM 10 bin polis alım ilanına başvuru yapacak adayların belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu yönde adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak olup bu nitelikleri taşıyan 10 bin polis alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Adayların başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Alkol uyuşturucu veya uyarıcı maddeler sebebi ile tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasu ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Adayların yukarıdaki genel niteliklerle birlikte ayrıca, KPSS, Eğitim, Yaş gibi kriterleride taşımaları gereklidir.Buna göre ilgili detaylar aşağıdaki gibidir.

Eğitim Şartı:

Adayların başvuru yapabilmeleir için ilanın kılavuzunda belirtilen eğitim seviyesinde olmaları gerekmektedir. Buna göre En az Ön Lisans mezunu ve Lisans Mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Yaş Şartı:

Yaş şartı olarak adaylardan, 18 Yaşını tamamlamış olmak ve 31 Aralık itibari ile 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.

KPSS Şartı:

Adayların 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından  Lisans mezunları için KPSSP3 Puan türünden en az 60 puan almış olnak ve ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 Tarihi itibari ile başlayabilirler. Yukarıdaki şartların tamamını taşıyan adaylar başvurularını en geç 14Ekim 2018 Tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.  Ayrıca Ön Başvuuru yapan adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak Sınav için Başvuru Ücretinide yatırmaları zorunludur. 

SINAV ÜCRETİ:

Adayların ön başvuru yaptıktan sonra Pollis Akademisi Başkanlığı tarafından belirtilen Sınav ücreti olan 100 TL lik tutarı Halkbank veya ATMlerden Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “23. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. 

İşin Olsa ( www.isinolsa.com ) ekibi olarak Polis alım duyurularını sürekli olarak takip ediyor olacağız. Sizlere her zaman Mobil uygulamamız üzerinden veya Sosyal Ağlarımız üzerinden bilgilendirmelerde bulunacağız. Ancak yapılacak her resmi duyuru için www.pa.edu.tr adresini takip etmeniz gerekmektedir.  

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Edogsn
Edogsn - 3 yıl Önce

Bu 30 yaşından gün almışları asın! Öldürün bari kurtulalım, sanki 30 yaşından gün alınca hayat bizim için bitiyor!! Bu ne kadar saçma bir kural?

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Önlisans mezunu niye 60 olmuyor

Yaş
Yaş @Merve - 3 yıl Önce

Yaş sınırı iyi bence.

Sivas
Sivas - 3 yıl Önce

Kpss puanı 65 çekin bizse girelim kpss 70 puan cok sıktı

Sera
Sera - 3 yıl Önce

59 bir puanla vatanı koruyamiyoruz hayelerim yikildi

Şenol Çağlar Özer
Şenol Çağlar Özer @Sera - 3 yıl Önce

59.85504 P3 puanım. Başvuru yapabilir miyim acaba?

Zehra
Zehra - 3 yıl Önce

Bu nasıl hak hukuk lise mezunuyuz diye vatanımızı koruyamaz miyiz hersey tahsil puan mi madem universite mezunları yakışıyor polisliğe bizlere de pöh alimi yapın bizlerde dengimiz ve cesaretimizle çıkalım karsiniza

merhaba zehra
merhaba zehra @Zehra - 3 yıl Önce

şey de ister misin kpss kalksın, ünıversıte okuyanlar sürgün edilsin falan. siz lise mezunları başbaşa kalın ülkede polisçilik oynayın tahsil, kültür olmadan.

NASİP
NASİP - 3 yıl Önce

kpss onlisansa 5 hafta kala neden kpss onlisans 2016 puanıyla alım yapmaya zorlanıyor. yap 2 ay sonra girsin 2018 onlisans kpss puanı alanlar ben yeni mezunum 2016 da girmemek benim sucum olamaz. zaten alıyor 200 kişi 2 senedir puanı alinde patlayan basvurur iyi kotu alınır artık.

mikail
mikail - 3 yıl Önce

yine aynı eski tas eski hamam fetönün polis alım şartları devam ediyor,
biz boşuna ümitlenmişiz vatan millet sakarya hepsi hikaye

mikail bey merhaba
mikail bey merhaba @mikail - 3 yıl Önce

mikail bey bir anlatır mısınız? kaç gundur dediğinizi dusunuyorum yeni mezunum bosuna mı ugrasıyorum dersiniz.

merhaba mikail
merhaba mikail @mikail - 3 yıl Önce

nasıl yaa fetö şartı mı bunlar, ben anlamadım kpss sınav falan fetö oyunu mu.
aydınlatır mısın hakkımızı yemesinlerr.

Şenol Çağlar Özer
Şenol Çağlar Özer - 3 yıl Önce

P3 puan türünden 59.85504 puanım. Başvuru yapabilmemin bir yolu olmalı. Böyle birşey olamaz arkadaş :(