23. Dönem POMEM 10 Bin Erkek Kadın Polis Alımı Başvurularında Son Gün!

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmış olan ilana göre Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Olan Polis Eğitim Merkezleri 10 bin Polis alımı için son güne gelindi. Başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

23. Dönem POMEM 10 Bin Erkek Kadın Polis Alımı Başvurularında Son Gün!

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ilana göre 10 bin polis alımı yapılacak. Söz konusu duyuru Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinde yapılmıştı ve adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlamışlardı. Ancak başvurularda son güne gelindi ve adaylar başvurularını en geç bu gün içerisinde yapmak zorundadırlar. İşin Olsa ekibi olarak sizler için bir kez daha ilanı derledik ve detayları sizler le paylaşıyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

Eminyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri bünyesine 10 bin kişilik kadro ile Polis almını yapacağını belirtmişti. Bu sebeple 10 bin kişilik boşluk ile erkek ve bayan adaylar alınacak. Adayların başvuru yapabikmeleri için En az Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak zorunda ve bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak zorundadırlar. 

Polis Akademisi Başkanlığı 23. Dönem POMEM kapsamında, Ön Lisans Mezunu Bin 800 Erkek ve 200 Bayan olmak üzere 2 bin polis alacak. Lisans mezunu ise 7200 Erkek ve 800 Kadın olmak üzeere toplamda 8 bin Polis Alınacak.

Bu yönde adaylardan Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az70 puan almış olmak ve Lisans Mezunları için ise KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Duyurunun Eylül ayının son haftası yapılması ile başvurular 01 Ekim 2018 tarihinde başlamıştı. buna göre adaylar başvurularını en geç 14 Ekim 2018 tarihi yani bugün en geç 18:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru yapacaklardır. Ayrıca adayların mutlaka belirtilen Sınav Ücretini yatırmaları gereklidir. Sınav ücreti 100 TL olarak belirtilmiş olup ücretlet Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “23. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacak.

BUNDNA SONRA NE OLACAK? 

Başvurusunu yapan adaylar Ön Başvurularını yaptıktan sonra Başvuru Evrak teslimi ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınav Tarihleri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinde duyurulacak. İlgili duyuruda adayların hangi tarihte sınava girecekleri ve hangi tarih ve nerede başvuru yapacakları belirtilecektir. Sonrasında ise, Ön Sağlık Kontrölü, Fiziki Yeterlilik Sınavı, Mülakat Sınavı, Sınav Sonuç listesinin Belirtilmesi şeklinde sıralnacaktır.

İlgili ilan hakkında başvuru kılavuzuna ulaşmak için ve Arana Niteliklere ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Oluşacak herhangi bir gelişmeden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anlık bildirim alabilirsiniz.

İşin Olsa Android uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla Bozkurt
Atilla Bozkurt - 2 yıl Önce

1989 doğumluların hakkı yendi yine. PAEM e 89 dogumlular girince bizde POMEM için o kadar spor yaptık hazırlandık başvuramadık. Çok sağolun.. Nolurdu 1 Ocak yapsaydınız şunuda.

Damla
Damla - 2 yıl Önce

Bayanlarda boy sınırı 1.60 olsun eleniyoruz şans verin bize !