2019 PTT 5 Bin Personel Alımında Merak Edilen 5 Soru

2019 PTT 5 Bin Personel Alımında Merak Edilen 5 Soru hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.Başvuru koşullarına ve haber hakkındaki son dakika gelişmelere ulaşabilirsiniz.

2019 PTT 5 Bin Personel Alımında Merak Edilen 5 Soru

2019 yılı itibari ile birçok kamu kurum ve kuruluşu personel alımı yapacak olmakla birlikte, adayların gözü kulağı ise beklenen ilanların yayınlanmasında bulunuyor. Bu noktada Türkiye’nin köklü kuruluşlarından olan PTT ise 2019 yılı için KPSS şartı aramadan 5 bin personel alacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından alıma yönelik merak edilen sorular haberin devamında yer alıyor.

İlana Kimler Başvurabilir?

PTT’nin 2019 yılı içerisinde gerçekleştireceği alımı yakından takip eden adaylar bulunmakla birlikte ilana en az ön lisans mezunu olan adaylar ile özel ve genel şartları yerine getiren tüm adayların başvurabileceği açıklanmıştır.

İlan Yayınlandı Mı? Ne Zaman Yayınlanacak?

Birçok kişinin merakla beklediği ilan henüz yayınlanmamış olup bu noktada kurumun alımlarında bir gecikme döneminin yaşandığı görülüyor. 2018 yılı için alımlarını gerçekleştiren kurum 2019 yılı için alımlarında sürecin fazla uzatılmaması bekleniyor. Bu sebeple ilanın temmuz ayı içerisinde yayınlanması büyük bir ihtimal dahilinde yer alıyor.

Hangi Kadrolara Alım Yapılıyor?

PTT bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımlarda adaylar farklı pozisyonlarda görevlendirilecek olup adaylar:

  • Birinci grupta yer alan Mimar, PTT Uzman Yardımcısı, Mühendis, Mütercim-Tercüman, Mimar olarak,
  • İkinci grupta yer alan Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik, Bankacılık, Sigortacılık ve Pazarlama mezunları), Bilgisayar Mühendisi, Tekniker, Teknik Ressam olarak,
  • Üçüncü grupta ise elektrik ve elektronik, bilgisayar, inşaat, makine mühendisi, tekniker (metal işleri matbaacılık, bilgisayar) olarak atanacaktır

Merak edilen bir diğer konu ilgili pozisyonlara alım şartları olup bu hususta Türk vatandaşı olmak, askerlik ile ilgisi olmamak, kamu haklarından yoksun olmamak gibi genel alım şartlarının yanı sıra ilgili üniversite bölümlerinden mezun olmak, belirli yaş aralığını sağlamak, ehliyet sahibi olmak, sağlıklı olmak gibi özel şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Başvuru Nasıl Olacak?

Alıma ilişkin başvurularda KPSS şartı aranmayacak olup kurum tarafında yapılacak özel bir sınav çerçevesinde adaylar istihdam edilecektir. Sınavın detayları henüz belli olmasa da ilan ile birlikte netleşmesi beklenmektedir. Sınav ile ilgili diğer bilgilere ulaşmak için: https://www.isinolsa.com/gundem/ptt-5-bin-personel-alimina-lise-mezunlari-basvurabilecek-mi-h26723.html

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 22:11
YORUM EKLE