2019 KYK Memur Alımlarında Kadro Detayları ve Tahmini İlan Tarihi Nedir?

2019 KYK Alımlarında Kadro Detayları ve İlan Tarihi haberimizin detaylarını sitemizden öğrenebilirsiniz.Konu hakkındaki son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

2019 KYK Memur Alımlarında Kadro Detayları ve Tahmini İlan Tarihi Nedir?

Birçok kişinin beklediği kamu kurumlarından olan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 2019 yılında 1000’den fazla personel alımı için hangi kadrolarda bu alımlar gerçekleşecek, ilan ne zaman yayınlanacak merak konusu olmaktadır.

Geçtiğimiz 2018 yılı itibari ile de yine yüksek bir alım gerçekleştirmiş olan KYK’nın bu sene sonuna kadar 1000’in üzerinde bir alım ile yılı kapatması bekleniyor. Adaylar tarafından beklenen ilan henüz yayınlanmamış olsa da kurumun bu yıl da yüksek bir alımın yapılması muhtemel olarak yer alıyor. Geçtiğimiz sezonda kuruma alınan kadrolara benzer bir kadro yapılanması şeklinde alımların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Buna göre alım yapılacak olan kadrolar arasında:

  • Diyetisyen
  • Destek personeli,
  • Psikolog,
  • Büro personeli başta olmak üzere ayrıca daha sonra açıklanan kadroda ise sonradan temizlik görevlisi, güvenlik personeli, bakım, onarım ve iklimlendirme görevlisi gibi çeşitli kadrolarda da sözleşmeli olarak alımlar gerçekleştirilmiştir.

2018 yılı içerisinde toplamda 1200 personel alımı gerçekleştiren kurum bu yıl da 2019 yılı içerisinde 1000’i geçkin bir personel alımı yapacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl ilan açıklandıktan sonra adayların başvuruları 09.05.2018 ile 18.05.2018 tarihleri arasında gerçekleşmişti. Bu yıl seçimlerin de etkisi ile sarkan bu alımlarda ilanın yaz ayları içerisinden yayınlanarak başvuruların kısa süre sonra yapılacağı tahmin ediliyor.

KYK alımlarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da adayların KPSS’den en 70 puan şartı müracaat yapması bekleniyor. İlan Yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 22:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
fgdfgdfghdfgh
fgdfgdfghdfgh - 1 yıl Önce

su puanlarrın sınırlaması 60 yapın Allah aşkına ya :(

kumsal
kumsal @fgdfgdfghdfgh - 1 yıl Önce

70 e inmiyor ki 70 deniyr ama 80 lerde kapanıyr :(

Serdal
Serdal - 5 ay Önce

Typ liler de sürekli çalışmalı bizlerde bu vatanın evlatlarıyız bizimde çocuklarımız var