2019 DHMİ Lise-Ön Lisans ve Lisans Mezunu 228 Kamu Personeli Alıyor

2019 DHMİ Lise-Ön Lisans ve Lisans Mezunu Kamu Personeli Alıyor.Haberin detayları ve başvuru koşullarını sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.Haber hakkındaki son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

2019 DHMİ Lise-Ön Lisans ve Lisans Mezunu 228 Kamu Personeli Alıyor

9 Temmuz 2019’da açıklanması beklenen 2019 KPSS/1 dönemi için kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan alımları içeren kılavuz ÖSYM tarafından açıklandı. Kurum tarafından yapılacak olan alımlarda toplamda 228 kamu personeli kurum bünyesinden istihdam edilecektir. Farklı öğrenim seviyesine sahip olan adaylar arasından yapılacak olan alımda kurum farklı pozisyonlarda adayları görevlendirecektir. Buna göre kurumun istihdam edeceği kadrolar şu şekilde yer almıştır:

  • Teknisyen
  • Arff Memuru
  • Stajyer Aım Memuru
  • Memur
  • Mühendis
  • Tekniker kadrolarında alım gerçekleştirecektir. Buna göre kurum ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu olan adaylar arasından KPSS P2, KPSS P93 ve KPSS P94 puanı sıralamasında göre gerçekleştirilecektir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan alımlarda, adayların öğrenim derecesine göre yapılacak olan kamu personeli alım sayısı şu şekilde açıklanmıştır:

Lise mezunu olan adaylar arasından 35 kadro,

Ön Lisans mezunu adaylar arasından 70 kadro

Lisans mezunu adaylar arasından ise 123 kişilik kadroda olmak üzere adaylar toplamda 228 kişilik kadroda istihdam edilecektir. Adayların tercih işlemini ÖSYM resmi internet sitesinden aday işlemleri sayası üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ayrıca adayların tercihlerini 9 ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların ilgili kadrolara başvururken nitelik kodlarını ve en son alım puanlarını inceleyerek tercihte bulunması tavsiye edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 17:51
YORUM EKLE