Maliye Bakanlığı KPSS'li KPSS siz 172 Memur Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı 172 kişilik kadro ile farklı alanlarda memur personel alımı yapacak. İki ilan ile KPSS li veya KPSS siz başvuru detayları nedir?

Maliye Bakanlığı KPSS'li KPSS siz 172 Memur Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayımladığı memur personel alımı ilanlarına göre 172 kişilik kadro ile alım yapılacak. Bakanlık Resmi Gazetede yayımladığı ilanlara göre iki farklı ilan ile Sözleşmeli Personel Alımı ve Memur Alımı yapılacak.

İLANLARIN DETAYLARI NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı iki ilan yayımladı. Ekim ayında haraketli bir Kamu güncemi geçmekte ve bir çok Bakanlık ve Kurum bünyesindeki eksikliği karşılamak için ilan yayımlıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı da bu yönde iki ilan yayımladı. İlk ilan ile 42 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı yapılacağı ve diğer ilan ile 130 Memur Alımı yapılacağı açıklandı.

Sözleşmeli Personel Alımı İlanı:

Hazine ve Maliye Bakanlığı farklı kadrolarda olmak üzere 42 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. Adayların değerlendirmeleri farklı pozisyonlarda KPSS ve YDS Puanı ile yapılacak. Bu kapsamda KPSSden P3 puan türünden en az 70 puan almış ve YDS den İngilizce bilinden puan almış olmak gerekmektedir.

42 Bilişim Personeli alımı başvuruları ise başlamış olup en geç 25 Ekim 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Kadro Dağılımı ve ilan detayları için Buraya Tıklayınız.

Memur Alımı İlanı:

Bakanlığın yayımladığı ikinci ilan ile ise 130 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapılacağı açıklandı. KPSS siz Memur Alımı yapılacak olup alımlar, İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere 130 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 05/12/2021 tarihinde Ankara’da “İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı” yapılacaktır.

Sınava başvurular 21 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 kasım 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İlan detayları ve başvuru şartları için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE