Kamuya 784 Memur Personel Alımı Yapılıyor! KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı

Kamuya bir çok kamu kurumu veya kuruluşu KPSS ile veya KPSS şartı olmadan memur alımı ve personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. İşte şartlar ve kurumlar

Kamuya 784 Memur Personel Alımı Yapılıyor! KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı

Ülkemizdeki işsizlik nedeni ile bir çok kişi işsiz ve bir çok kişi memur olma yolundan vazgeçip normal işçi statüsünde parasını kazanmaya çalışıyor. Aynı şekilde Milyonlarda üniversite gencimiz malesef işsizlikten ağlatı yaparak, eğitimini tamamlamalarına rağmen malesef asgari ücretli olarak çalışıyorlar.

Bir çok kişi ise memur olabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavına katıldı ve bu yönde ilanları bekliyorlar. Ancak 2019 yılında memur alımlarının sayısı düşmesi ile birlikte malesef memur adaylarda ümitsizliğe kapılıyorlar.

Ancak, Memur adaylarımız, Üniversite gençlerimiz ve işsiz kardeşlerimiz hiç üzülmeyin İşin Olsa ekibinin haberleri sayesinde bir çok yönde iş bulabileceksiniz. İşin Olsa ekibi bu haberinde sizlere kamuya alımları devam eden ve yeni yayımlanmış olan, Memur Personel Alımı, İşçi alımı ve kamuya yayımlanan tüm ilanları sunacağız.

Son zamanlarda yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya memur alımı devam ediyor. Toplamda 784 kişilik kadrodan oluşan farklı kamu gurupları ve kuruluşları gerek İŞKUR üzerinden Gerekse elektronik ortamdan veya şahsen başvuru yöntemi ile adaylardan başvuru yapacaklar. Haberimizin devamında, Başvuru Şartları, Alım Yapacak Kurumlar, Son Başvuru tarihleri ve Detaylarına ulaşabilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Yayımlanmış olan ilanlarda adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Genel olarak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli ayılığı almıyor olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranır.

Özel olarak ise adayların Yaş olarak memurluk için 35 yaşından büyük olmamak ve 18 yaşını tamamlamış olmaları gereklidir. Eğitim olarak, alımlar en az ilköğretim mezunları için yapılıyor ve lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için geçerlidir. Bu yönde adayların gerekli bölümden mezun olmuş olmaları gereklidir.

KPSS'Lİ KPSS'SİZ ALIM DETAYLARI:

Kamuya yayımlanmış olan ilanlar kapsamında alımlar KPSS puanı ile veya KPSS şartı olmadan yapılıyor. KPSS puanı alım yapan kurumlar, Lise mezunları için KPSSp94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

KPSS şartı olmadan alım yapılan pozisyonlar ise genelde İşçi statüsüne sahip olan pozisyonlardır. Bir çok kurum da KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapmaktadır. Aşağıda ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILACAK?

Kamuya 784 memur personel alımları farklı kurumlar tarafından yapılacak. Bu yönde Bakanlıklar, Üniversiteler, Belediyeler, Roketsan, Kızılay, SGK gibi kurumlar alım yapıyor. Alım yapılacak pozisyonlar ise, Memur, Uzman Yardımcısı, Sözleşmeli Personel, Bilişim Personeli, Hemşire, Pilot, Sekreter, Daimi İşçi, Geçici İşçi, Arkeolog gibi çeşitli pozisyonlarda alım yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar öncelikle kurumların belirttiği başvuru şartlarını taşımaları gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını Elektronik ortamda veya şahsen gerçekleştirebilirler.

İşin Olsa ekibi olarak sizler için aşağıda paylaştığımız tablo yardımı ile ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki tablo yardımı ile alım yapacak kuruma, Başvuru detaylarına, KPSS detaylarına ve ilanın detaylarına ulaşabileceksiniz.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Türk Kızılayı

Yok

TIKLAYIN

ROKETSAN

Yok

TIKLAYIN

SYDV

TIKLAYIN

Sosyal Güvenlik Kurumu

Var

400

17/06/19

TIKLAYIN

KSÜ

Yok

34

31/06/19

TIKLAYIN

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi

KPSS 60

3

31/06/19

TIKLAYIN

Tarım Kredi Koopeatifleri

KPSS 60

60

21/06/19

TIKLAYIN

PTTCell ve PTT HSG

TIKLAYIN

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Yok

1

27/06/19

TIKLAYIN

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Var

18

27/06/19

TIKLAYIN

İMMİB

Yok

12/07/19

TIKLAYIN

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Yok

80

30/06/19

TIKLAYIN

İstanbul Üniversitesi

KPSS 50

40

25/06/19

TIKLAYIN

THY

29/08/19

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

14

02/07/19

TIKLAYIN

Düziçi Belediyesi

Yok

40

17/06/19

TIKLAYIN

Dışişleri Bakanlığı

Yok

2

26/06/19

TIKLAYIN

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Yok

92

TIKLAYIN

TOPLAM

TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 23:13
YORUM EKLE