Haziran Ayı Kamuya Memur, İşçi ve Kamu Personel Alımları! KPSS'li KPSS'siz

Haziran ayı memur personel alım ilanları güncellendi. Söz konusu memur alımlarına yenileri eklendi ve haberimizde güncel olan tüm haziran memur alımlarına ulaşın.

Haziran Ayı Kamuya Memur, İşçi ve Kamu Personel Alımları! KPSS'li KPSS'siz

Mayıs ayının bitmesi ile birlikte çok sayıda devlet kurumu bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini karşılamak üzere ilan yayımladılar. Türkiye genelinde milyonlarda aday memur olma yolunda ilerlerken yeni mezun olmuş olan adaylarda iş arayışına girmişlerdir. Okulların bitecek olması ile birlikte de iş olanakları artmakta ve bu yönde Kamuya ve Özele binlerce kişilik boşluk ile memur personel alımı ilanları yayımladı.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Haziran ayı memur alımları, Kamu Personel alımları ve İşçi alımı hakkında bilgiler vereceğiz. Haberimizde adaylardan aranacak şartlara, Başvuru bilgilerine ve diğer detaylara ulaşabileceksiniz.

YENİ İLANLAR EKLENDİ!

Bildiğiniz üzere Haziran ayı memur alımı ve personel alımı ilanlarına her geçen gün yeni ilanlar katılıyor. Bu yönde bu ilanlara yeni ilanlar eklenerek adaylara umut kapısı oldu. Bzim de size daha öncede bahsettiğimiz gibi ilgili bu sayfanın her zaman güncelleneceğini belirtmişti. Ekip olan yeni ilanları sizlerle haberimizin devamında paylaştık. 

2019 YILINDA BEKLENEN İLANLAR?

Memur adayları 2019 yılının girmesi ile birlikte henüz kayda kaleme alınacak bir ilan ile karşılaşmadılar ve heyecala 2019 memur alımlarını bekliyorlar. Bakanların yaptıkları duyurular ve açıklamlaara göre 2019 yılında kamuya 74 bin 500 memur ve personel alımı yapılacak. Bu yönde sizler için merak ettiğiniz alım haberlerini derledik ve alım yapacak kuruma ve kadro dağılımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kamuya 74 Bin 500 Memur Alımı! Yaş ve Eğitim Şartı ile Kurum Bazında Kadro Dağılımı! ( İçin Tıkla )

HAZİRAN AYI MEMUR PERSONEL ALIMLARI:

Haziran ayı başında çok sayıda kurum ilan yayımladı. Bunlardan belli başlı olanları, Türk Kızılayı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Çeşitli Üniversiteler, Belediyeler, Sosyal Güvenlik Kurumu, TÜLOMSAŞ, Tarım ve Orman Bakanlığı, İş Bankası, tarım Kredi Kooperatifleri, KOSGEB, TÜBİTAK gibi kurumlar bünyelerine alım yapacaklarını ilan ettiler.

KPSS'li KPSS'siz ALIMLAR:

Milyonlarca aday ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmakta bu yönde yüksek puan alma için çaba gösteren adaylar kendi alanlarında memur olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kamuya memur personel alımı ilanları için bazı kurumlar, Lise mezunlarından KPSSP94, Ön Lisans KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları arayacaklardır. Adayların KPSS puanının geçerlilik yılı 2017 veya 2018 yıllarıdır.

Ancak KPSS den düşük puan alan veya mesleki tecrübeye sahip olup ta KPSS ye girmemiş olan adaylarda KPSS şartı aramayan kurumlara başvuru yamaktadır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili kurumların ilanlarına başvuru yapmak isteyen ve memur olmak isteyen adaylar bazı nitelikleri taşımak zorundadırlar. Bu bağlamda adaylardan genel ve özel nitelikler aranıyor.

Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya engelli aylığı almıyor olmak, Daha önce çalışılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak, İlgili pozisyon seviyesinde eğitimini en az lise olmak üzere Ön Lisans veya Lisans mezunu olarak tamamlamış olmak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından büyük olmamak gibi nitelikler aranıyor.

BAŞVURULAR NEREDEN NASIL YAPILACAK?

Haziran ayı içerisinde alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar belirtilen nitelikleri taşıdıkları durumunda başvuru yapabilecekler. Bu yönde adaylar başvurularını belirtilen tarih aralığında gerçekleştirmeleri çok önemlidir.

Başvurular ise kurumun belirttiği yöntemde, Şahsen, Elektronik ortamda veya posta yolu ile yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU SONRASI SINAV YAPILACAK?

İlgili ilanlara başvuru yapmış olan adaylar için giriş sınavları yapılabilmektedir. Genellikle memur alımı yapan kurumlar adaylara sınav yapıyorlar. Adayların KPSS den almış oldukları puanlar esas alınarak bir sıralama yapılmakta ve kadro sayısının kat sayısı kadar aday sıralamaya alınıyor.

Sonrasında ise adaylara önce yazılı sonrada sözlü olarak sınavlar yapılabilmektedir.

KAMUYA HAZİRAN AYI ALIMLARI:

İşin Olsa Ekibi olarak hazırladığımız bu haberimizde sizlere bir tablo hazırladık ve bu tablo sayesinde başvurusu devam eden ilanlara ulaşarak her zaman güncel halini göreceksiniz. Aşağıdaki tabloda, Alım yapacak kuruma, Alım sayısına, Son başvuru tarihine ve İlanların detaylarına ulaşarak ilanlara ulaşabileceksiniz.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Türk Kızılayı

Yok

TIKLAYIN

ROKETSAN

Yok

TIKLAYIN

SYDV

TIKLAYIN

KSÜ

Yok

34

31/06/19

TIKLAYIN

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi

KPSS 60

3

31/06/19

TIKLAYIN

Tarım Kredi Koopeatifleri

KPSS 60

60

21/06/19

TIKLAYIN

PTTCell ve PTT HSG

TIKLAYIN

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Yok

1

27/06/19

TIKLAYIN

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Var

18

27/06/19

TIKLAYIN

İMMİB

Yok

12/07/19

TIKLAYIN

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Yok

80

30/06/19

TIKLAYIN

İstanbul Üniversitesi

KPSS 50

40

25/06/19

TIKLAYIN

THY

29/08/19

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

14

02/07/19

TIKLAYIN

Dışişleri Bakanlığı

Yok

2

26/06/19

TIKLAYIN

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Yok

92

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

21

08/07/19

TIKLAYIN

Kıyı Emniyeti

47

21/06/19

TIKLAYIN

İstanbul Beykoz Belediyesi

Yok

25

21/06/19

TIKLAYIN

TOPLAM

TIKLAYIN

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

( Bu haber İşin Olsa ekibi tarafından hazılanmış olup herhangi bir platform veya internet sitesi üzerinde bir bölümü veya tamamının alınması durumunda ilgili site hakkında yasal işlem başlatılarak tüm dosya giderleri tarafına yansıtılacaktır. Ayrıca haberlerimiz bazı büyük haber siteleri tarafından kopyalanmakta olup bu haberin diğer internet siteleri üzerinde görülmesi durumunda ifşa edilecektir. )

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 23:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma İnce
Fatma İnce - 3 yıl Önce

Gerçekten iş ilanına nasıl başvuru yapacağız link kopyalanmıyor yardımcı olunursanız sevinirim

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Bayramımızı zehir ettiniz maliye bakanlığı kpss yapılmalı 10 ay oldu.Maliye bakanlığından vmy guy muyh muyh ilanları gelmedi.yazık çok yazık bir yılımızı boşa gitti sayın bakan.