Devlete 60- 65 KPSS İle veya KPSS siz 1740 İşçi ve Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Kamuya Memur ve İşçi alımı için başvurular hafta başı itibari ile başlayacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 1740 kişi alınacak. Kuruma göre kadro dağılımı nedir?

Devlete 60- 65 KPSS İle veya KPSS siz 1740 İşçi ve Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Kamu kurumları ilan yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan memur alımı ve işçi alımı ilanlarına göre başvurusu hafta başı itibari ile başlayacak olan ilanlara göre kamuya 1740 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. En az Lise Mezunu Memur Alımı yapılacak ve Aynı zamdan en az 60 KPSS ile memur alımı yapacak.

Bu kapsamda ilanların oldukça ilgi göreceğini öngörmekteyiz. Rekor başvurular beklenmekte olup hafta başı ile başvurular başlayacak. Ayrıca KPSS siz Personel Alımı da yapılacak. Alım yapılacak kadrolar ise, Proses İşçisi, Zabıta Memuru, Programcı, Avukat, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Sosyal Çalışmacı ve Şoför kadrolarında alım yapılacak.

Adaylardan Aranan Genel Şartlar Nedir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvurular 21 Haziran 2021 tarihi İle Başlıyor!

Söz konusu memur alımı yapacak kurum ve Bakanlıkların başvuru süreci hafta başı itibari ile 21 Haziran 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 25 Haziran 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. İşçi alımları için başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. Memur alımları için ise başvurular sadece kendi kariyer adresleri üzerinden e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaktır.

1740 Memur Alımı İşçi Alımı Yapacak Kurumlar ve Bakanlıklar:

Kamuya 4 farklı kurum tarafından memur alımı yapılacak ve başvurular 21 Haziran 2021 tarihi ile başlayacak. İşte söz konusu kamu kurumları ve bakanlıklar.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü:

İçişleri Bakanlığı adaylara adeta süpriz yaparak Cumartesi günü yayımladığı ilan ile Göç İdaresi genel Müdürlüğünde görevlendirmek üzere 1309 memur alımı yapacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden yapılacak. Bu kapsamda alımlar, Avukat, Sosyal Çalışmacı, Güvenlik Görevlisi ve Şoför kadrolarında yapılacak. Peki Mezuniyete göre kadro dağılımı nedir?

Lise Mezunu: 611 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 60 Şoför

Ön Lisans Mezunu: 302 Güvenlik Görevlisi,

Lisans Mezunu: 302 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 20 Avukat, 14 Sosyal Çalışmacı alınacak.

Başvuru yapmak isteyen adaylar 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak. Başvurular ise 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. İşte detaylı kadro dağılım tablosu:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi:

İBB geçtiğimiz aylarda yayımladığı ilan ile bünyesine 278 kişilik kadro ile alım yapacağını bildirmişti. Bu yönde alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Kadın Erkek adaylar içerisinden Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den P94, P93 ve P3 puan türlerinden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. 60 KPSS İle Memur Alımı kadro dağılımı şöyledir:

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü:

Eti Maden İşletmeleri KPSS Şartı olmaksızın 67 işçi alımı yapacak. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan ilan ile iki fabrikada görevlendirmek üzere 67 kişilik boş kadro ile Proses İşçisi alımı yapılacak. Alımlar Lise mezunu adaylar içerisinden ve farklı mezuniyeteler den yapılacak. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak olup başvurular 21 - 25 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacaktır.

Buna göre Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğüne 32 ve Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne 35 işçi alımı yapacak. İlan hakkında detayları aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.

Gürçayır Belediyesi:

Sivas ilinde hizmet veren belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans mezunu 1 Programcı alımı yapacağını bildirdi. Kadın Erkek adayların başvuru yapabileceği ilgili ilan için adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

İŞKUR ARACILIĞI İLE BAŞLAYAN İLANLAR:

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANLIĞI:  10 Beton Parke ve Bordür Taşı Döşeme İşçisi, 30 Beden İşçisi (Genel), 10 İnşaat İşçisi, 20 Park temizlik işçisi, 5 Filit İşçisi (Haşere İlaçlama),

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TARLA BİTKİLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA EN STİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Laboratuvar Temizlik İşçisi, 2 Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri), 1 Elektrikçi (Genel)

ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YOZGAT ET KOMBİNASI MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Elektrikçi (Genel)

KİLİS BELEDİYE BAŞKANLIĞI İKTİSADİ İŞLETMESİ: 1 Şoför (Yolcu Taşıma), 1 Elektrikçi (Genel)

BANDIRMA KOYUNCULUK ARAŞTIRMA ENTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Hayvan Bakıcısı, 1 Kasap ve 1 Gemici

İLANLARIN DETAYLARI:

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 1309 Memur Alımı İlanı Yayımladı!! Lise, Ön Lisans ve Lisans

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 278 Zabıta Memuru Alımı Ne Zaman Başlıyor?

Eti Maden İşletmeleri Lise Mezunu 67 Personel Alacak! Şartlar Nedir?

Gürçayır Belediyesi 65 KPSS İle Ön Lisans Mezunu Memur Alımı Yapacak

Karşıyaka Belediyesi En Az İlköğretim Mezunu 75 Kamu İşçi Alımı Yapıyor

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 21:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
S. A.
S. A. - 6 ay Önce

Başvurular nereden yapılacak?