Aile Bakanlığı 2021/3 2828 Kanunu İle 2598 Memur Personel Alımı Kılavuzu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kamu ve Kurum ve Kuruluşlarına atama kılavuzu yayımladı. İlkokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans 2598 Memur Personel alımı yapılacak.

Aile Bakanlığı 2021/3 2828 Kanunu İle 2598 Memur Personel Alımı Kılavuzu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuza göre kamuya 2598 memur alımı ve personel alımı yapılacak. 2021 yılı 3. Dönem kapsamında yayımlanan 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Devlet koruması altında olanlardan 2598 memur personel alımı yapılacak. En az İlkokul mezunu kontenjanlar bulunmakta olup ilgili 2828 sayılı 2021/3 tercih kılavuzuna İlkokul, Ortaokul, İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu alım yapılacak.

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Memur Personel Alımı Nedir?

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında memur alımları en az ilkokul, ortaokul ilköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılmaktadır. Devlet bünyesi altında büyümüş ve eğitim almış olan Hakları ve Koruması Devlet tarafından yapılan adayların katıldığı tercihlere 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında memur alımı denir. Söz konusu tercih kılavuzuna sadece 2828 Sayılı Kanunu Kapsamında uygun olan adaylar tercih yapabilmektedir.

2828 Sayılı Kanuna Göre 2598 Memur Personel Mezuniyete Göre Kadro Dağılımı:

İlkokul, Ortaokul, İlköğretim Mezunu: Hizmetli kadrosunda 521 personel alınacak.

Lise Mezunu: Memur, Teknisyen, Çocuk Eğiticisi, İmam, Sağlık Teknisyeni, İşçi, Dosya Takip Personeli, Puantör pozisyonlarında toplamda 1493 personel alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: Tekniker, Memur, Sağlık Teknikeri, Anbar Memuru toplamda 291 personel alınacak.

Lisans Mezunu: Mühendis, Memur, Öğretmen, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog, İşçi, Eczacı, Mimar, Antrenör, İş ve Uğraşı Terapisti 293 Personel alımı yapılacak.

Söz konusu memur personel alımlar Türkiye'de bulunan Bakanlıklar, Üniversiteler, Kurumlar, Başkanlıklara yapılacaktır.

2021/3 Kılavuzu Tercih Süreci Başladı!

2828 Sayılı Kanun İle Memur Alımı ve Personel Alımı için tercih süreci başladı. Tercihler en geç 22 Aralık 2021 tarihi saat 23.59 a kadar devam edecek. Söz konusu kanun kapsamında olan adaylar tercihlerini sadece e-Devlet şifresi ile gerçekleştirecekler.

KPSS Şartı Yok!

Aile Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen atamalarda 2828 Sayılı Kanun kapsamında atama yapılacağından adaylardan KPSS şartı aranmamaktadır.

Kimler Tercih Yapabilecek?

2828 Sayılı Kanun kapsamında yapılacak atamalarda adayların belirtilen niteliklere uygun olmaları gereklidir. Aşağıdaki Tercih kılavuzunda belirtilen nitelik kodlarına göre tercih yapılacak olup nitelik kodlarında belirtilen eğitim niteliklerinin sağlanıyor olması gereklidir.

Ayrıca,

Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Adayların hak sahibi olduğu eğitim seviyesindeki pozisyonlara başvuru yapılabilecek. Bu kapsamda mezuniyete göre tercih yapılacak olup lisans mezunu olan adaylar sadece lisans seviyesindeki kadrolara başvuru yapabilecekler.

Tercih Kılavuzu Burada

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2021, 02:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet aylak
Mehmet aylak - 2 yıl Önce

Başvurulari nerden yapıyoruz

Emine daşdemir
Emine daşdemir @Mehmet aylak - 2 yıl Önce

Ogrenebildinizmi

Cansu Koca
Cansu Koca - 2 yıl Önce

Lütfen iktisat bölümü içinde kadro açın lütfen ya parasız yaşanmıyor emeklerimizin boşa gittiğini görmek bizi çok etkiliyor lütfen ya

Ali avşar
Ali avşar - 2 yıl Önce

Abi tamam devlet korumasi altindaki kisilere oncelik verilsin ama bizlerde issisiz gecinemiyoruz ne yapacaz biz Allah yardim etsin biz basvuru yapamiyormuyuz buna

Berk
Berk - 2 yıl Önce

Başvuruyu hayal gücümüz ile mi yapıyoruz?

Ali avşar
Ali avşar - 2 yıl Önce

Abi tamam devlet korumasi altindaki kisilere oncelik verilsin ama bizlerde issisiz gecinemiyoruz ne yapacaz biz Allah yardim etsin biz basvuru yapamiyormuyuz buna

Ali avşar
Ali avşar - 2 yıl Önce

Abi tamam devlet korumasi altindaki kisilere oncelik verilsin ama bizlerde issisiz gecinemiyoruz ne yapacaz biz Allah yardim etsin biz basvuru yapamiyormuyuz buna

Başak
Başak - 2 yıl Önce

Bize neden bu haklar yok kpss dayatılıyor hiç asaletli değil iki yıldır iş bekliyoruz

Neye Yarar
Neye Yarar - 2 yıl Önce

Kadrolar devlet koruması altında bulunan kişiler için geçerli arkadaşlar. İşsizlikten yorulan, kpss mikrobuyla uyutulan, evine ekmek götüremeyen, işsiz kalsın diye mezun edilip enayi gibi asgari ücrete tama etmek zorunda bırakılan, asgari ücreti de 12 saat çalışıp mesai parası alamayan, tüm sosyal haklara sözde sahip aslında hiç bir hakkı olmayan, dürüst ve namusuyla yaşamaya çalışan vs. kişiler için değil. Bu ülkede zinayı serbest bırakıp babasız anasız kalan çocukları kendi bünyesinde barındıran her imkanı seferber eden hükumet, maalesef çocuğunu okutmak isteyen işçi ailesine hiç bir yardım yapmazken, boğazından ailesinden kısmasına borca batmasına göz yumarken, asgari ücret diye köpeğin önüne kemik atar gibi koca bir aileyi özel sektöre sömürtürken bizler böyle kadrolara daha çok bakarız ağzımızdan sular akar. Ama o kadrolar devletin çocuklarına özeldir. (Bu durumda çocukların hiç bir suçu yok yanlış anlamayın, suç hükumetin, bu imtiyazların hiç biri bizlere verilmez. Onlarca üniversitede yüzlerce bölüm mezunu milyonlarca işsiziz biz. Biz onlar için köleyiz, bizleri kullanmasalar karınları aç kalır, ceplerinde para olmaz bunların.)