3 Kamu Kurumu ve 4 Belediye 5410 Kamu Personeli ve Memur Alımı Başlıyor

Kamu kurum ve kuruluşları bünyelerine farklı alanlarda 5410 memur alımı yapacak. Başvuru süreci 12 Ekim 2020 tarihi ile başlayacak kurumlar haberimizde.

3 Kamu Kurumu ve 4 Belediye 5410 Kamu Personeli ve Memur Alımı Başlıyor

Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu memur personel alımı için ilan yayımlıyor. Yayımlanmış olan ilanlara göre 7 kuruma memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar içerisinden yapılacak. Ayrıca Kadın ve Erkek adaylarında başvuru yapabileceği ilanlar için başvuru süreci hafta başı itibari ile başlayacak.

Söz konusu kurumlar, Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam - Hatip, MüezzinKayyım, İtfaiye Eri, Mühendis, Zabıta Memuru, Düz Memur, Büro Personeli, Tekniker, Mimar, Tahsildar, Belediye Trafik Memuru kadrolarında alım yapacaklar.

KPSS En Az 50 Puan İle Memur Alımı Yapılacak!

Başvuru süreci başlayacak olan kamu kurumları için adaylardan KPSS şartı talep edilmektedir. Adaylar bu yönde başvurularını 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 55, 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

7 Kuruma 5410 Memur ve Kamu Personeli Alımı Yapacak! İşte o Kurumlar

Diyanet İşleri Başkanlığı: 5100 kişilik kadro ile 1500 Kur'an Kursu Öğreticisi, 3500 İmam - Hatip ve 100 Müezzin Kayyım alımı yapılacak. KPSS En az 50 puan şartı ve alanına göre özel nitelikler talep ediliyor. Ayrıca Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ): 102 kişilik boşluk ile 101 Büro Personeli ve 1 tekniker alımı yapacak. Alımlar Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu yönde 2018 yılı KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan alınmış olması gereklidir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü: 23 farklı ilde toplamda 87 kişi alınacak. Bu kapsamda alımlar 10 Büro Memuru ve 77 tekniker kadrolarında yapılacak. Adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi: Genel İdare Hizmetleri sınıfında belediye 70 kişilik boşluk ile İtfaiye Eri alımı yapacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar içerisinden yapılacak. Ayrıca KPSS'den en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Bodrum Belediyesi: Bodrum Belediyesine memur alımı başvurularına Kadın Erkek adaylar başvuru yapabilecek olup 25 Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Adaylardan Lisans mezunu KPSS 70 puan şartı aranacak.

Bafra Belediyesi: 12 kişilik boş kadro ile 10 Zabıta Memuru, 1 Düz Memur ve 1 Mühendis alımı yapılacak. Adaylar başvurularını KPSSP3 puan türünde göre yapacak olup en az 70 puan şartı yer almaktadır.

Şarköy Belediyesi: Belediye 14 kişilik boş kadro ile 1 Mimar, 5 Mühendis, 2 Tekniker, 1 Belediye Trafik Memuru, 1 Tahsildar ve 4 Düz Memur alımı gerçekleştirecek. KPSS En az 50 puan ile alım yapılacak olup Kadın Erkek adaylar başvuru yapabilecek.

Memur Alımı Genel Başvuru Şartları Nedir?

Yukarıdaki memur alımı kadroları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda adaların " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Belediye ve Kurumların Başvuru Süreci Başlıyor!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanlarına göre kurumların başvuru süreci başlıyor. Bu yönde Adaylar başvurularına 12 Ekim 2020 tarihi itibari ile başlayacak. Her kurumun başvuru süreci farklı olup adaylar yukarıdaki kurum isimlerine tıklayarak ilanların detaylarına ve başvuru bilgilerine ulaşabilirler.

DİĞER KAMU VE ÖZEL MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 10:23
YORUM EKLE