YSK 60 İlde 13 Memur Kadrosuna 255 Kamu Personeli Alımı Şartları 2019

Yüksek Seçim Kurulu en az lise mezunu memur alımı yapacak. Başvuruları 14 Ekim - 21 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacak olup kadro dağılımı ve şartları şöyle.

YSK 60 İlde 13 Memur Kadrosuna 255 Kamu Personeli Alımı Şartları 2019

Resmi Gazete'nin 04 Ekim 2019 tarihli yayımına göre Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra teşkilatındaki memur personel eksikliğini karşılamak üzere açıktan personel alımı ilanı ile 255 memur alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu alımlar farklı pozisyonlarda ve niteliklerde yapılacak olup bu yönde de adaylardan pozisyonuna göre özel nitelikler talep edilmektedir. Ayrıca adayların KPSS puanına göre ise sınav yapılacak olup ilan hakkında detaylar şöyledir.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

Yüksek Seçim Kurulu ( YSK ) alımını yapacağı 255 memur adayı için sınav düzenleyecek. Değerlendirmeler sözlü sınav sonucuna göre gerçekleştirilecek olup adayların sözlü sınava katılabilmeleri için KPSS puanına sahip olmaları gereklidir. Bu bağlamda adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumuna göre en yüksek puandan başlanmak üzere en düşüğüne kadar sıralama ile kadro sayısının beş katı kadar aday yani 1275 kişi sözlü sınava katılacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az beş gün önce Başkanlık kurumsal İnternet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

13 KADRO İLE MEMUR POZİSYONLARI NEDİR?

YSK 60 farklı şehirde bulunan birimlerine 255 memur personel alımı yapacağını açıkladı. Toplamda 13 farklı kadro bulunmakta olup alımlar merkez ve taşra teşkilatına yapılacak.

Merkez Teşkilatı için alımlar, 2 Mühendis, 7 Çözümleyici, 10 Hizmetli, 1 Kaloriferci, 1 Santral Memuru, 5 Programcı, 2 Teknisyen, 2 Sekreter, 5 Şoför, 2 Bilgisayar İşletmeni ve 17 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ( VHKİ ) alımı yapılacak.

Taşra teşkilatına ise, 60 farklı şehirde genel İdare Hizmetleri sınıfında 153 Zabıt Katibi ve Yardımcı hizmetler sınıfında 48 Hizmetli alımı yapılacağı belirtildi.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

YSK adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Bunun dışında adaylardan İlk defa atanacaklar için 657 Sayılı Kanunun 40. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve ÖSYM tarafından yapılmış olan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

POZİSYONUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Yüksek Seçim Kurulu alımını yapacağı 255 kişilik memur pozisyonu ile 13 farklı alanda alım yapacağını belirtti. Adaylar öncelikle yukarıdaki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmekte olup özel olarak ise aşağıdaki şartlar aranacaktır.

Mühendis: En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimleri, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği veya elektrik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Çözümleyici: Çözümleyici kadrosuna başvurular yine çeşitli mühendislik alanlarından mezun olmuş olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan yabancı dil sınavından en az D seviyesinde puan almış olmak ve en az iki programlama diline sahip olmaları gereklidir.

Programcı: Bilgisayar programlama dillerine yer veren üniversite mezunu olmak, iki program dili bilmek ve YDS'den en az D seviyesinde puan almış olmaları gereklidir.

Bilgisayar İşletmeni: Dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin Bilgisayar eğitimi veren alanlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

Teknisyen: Lise düzeyinde eğitim veren kurumların bilişim teknolojileri alanı ve dallarından mezun olmuş olmak.

VHKİ Santral Memuru, Hizmetli ve Zabıt Katibi: En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmaları gereklidir.

Şoför: Lise mezunu ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sekreter: Yükseköğretim kurumlarının sekreter veya büro yönetimi programlarından mezun olmuş olmak.

Kaloriferci: Lise mezunu ve alanında MEB onaylı sertifikaya sahip olmak şartı aranır.

ŞEHRE GÖRE DAĞILIM:

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

YSK memur alımı başvuruları 14 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olup adaylar başvurularını en geç 21 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular 09.00 itibari ile başlayacak olup 17.00 da sona erecek ve adaylar başvurularını YSK resmi İnternet adresi olan (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır.

BAŞVURUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Ayrıca ilana başvuru süreci başladığında veya ilan hakkında herhangi bir gelişme olduğunda anında bilgi almak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 09:47

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE