ÖSYM Sağlık Bakanlığı 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Şartlar ve Ücret?

Sağlık Bakanlığından beklene duyuru geldi! Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 kapsamında sözleşmeli memur alımı yapılacak. İşte kılavuzlar.

ÖSYM Sağlık Bakanlığı 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Şartlar ve Ücret?

Uzun süredir beklenen duyuru ÖSYM'den geldi. ÖSYM yayımladığı kılavuza göre Sağlık Bakanlığı sözleşmeli olarak binlerce memur personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve başvuru kılavuzları yayımlandı. İşte detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı tarafından gelmiş olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda sözlemeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda ÖSYM KPSS 2019/7 tercih kılavuzu yayımladı ve bu hafta tercihler alınmaya başlanacak. Adayların tercih yapabilmeleri için tercih ücretini yatırmaları ve belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

TERCİH SÜRECİ!

Sağık Bakanlığına Binlerce personel alımı için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında olmak üzere ve KPSS Puanı ile tercih alınacak. Adaylar, tercihlerini 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

TERCİH BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Tercih kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

POZİSYONUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR:

ODYOLOG: Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST: Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ: Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ: Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

KONTENJAN DAĞILIMI BELLİ OLDU:

Sağlık Bakanlığı kesin konjanda dağılımı belli oldu. Lise Mezunu 830, Ön Lisans Mezunu 3172 ve Lisans Mezunu 4843 kişi alınacak.

KPSS DETAYI:

Adayların tercih kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

TERCİH KILAVUZLARI:

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 02:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE