İlanlar İŞKUR ve Resmi Gazetede Yayımlandı! Kamuya 804 Personel Alımı

İŞKUR ve Resmi Gazetede iş ilanları yayımlandı Kamuya 804 Kişilik kadro ile personel alımı yapılacak. Peki alım yapacak kurum ve kuruluşlar nedir? İşte detaylar.

İlanlar İŞKUR ve Resmi Gazetede Yayımlandı! Kamuya 804 Personel Alımı

Kamuya personel alımları için başvurular devam ediyor. Her geçen gün yeni ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlara göre kamuya farklı kadrolarda ve niteliklerde memur alımı ve personel alımı yapılacak. Peki adaylardan aranan şartlar nedir? Hangi Kurum ne kadar personel alımı yapacak? İŞKUR ve Resmi gazete ilanları hangileridir. İşte söz konusu ilanlar ve detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyor olacağız.

İŞKUR ve Kamu Üzerinde Adaylardan Aranan Başvuru Şartları Nedir?

Söz konusu 804 personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise eğer KPSS şartı var ise belirtilen düzeyde puana sahip olmak gereklidir. Ayrıca her kadro için adaylardan öğrenim belgesi şartı talep edilmektedir.

Bu kapsamda adaylardan " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

İŞKUR üzerinden başvuru yapacak adayların mutlaka İŞKUR üyeliği bulunmak zorundadır. İŞKUR aracılığı ile yapılacak alımlar için KPSS şartı aranmıyor. Ancak diğer alımlar için adayların 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.

İŞKUR Üzerinden Yayımlanmış Olan İşçi Personel Alımı İlanları:

Türkiye İş Kurumu Kamu İŞKUR İlanları kısmında yayımladığı 12 sayfalık ve 179 ilan ile farklı kurumlar için 666 kişilik kadro ile işçi personel alımı yapılacak. İşte ilgili alım yapılacak kadrolar:

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü: TİGEM bünyesine toplamda 596 kişilik kadro için personel alacak. En az lise mezunu kapsamında yapılacak personel alımları için adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. Bu kapsamda 100 Daimi işçi alımı ve 496 geçici İşçi alımı yapılacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Horosan Öğretmenevi: 1 kişilik kadro için Aşçı alımı yapılacak.

Türkiye Taş Kömürü İşletmeleri: Engelli adaylar içerisinden 1 Bilgisayar İşletmeni operatörü alımı yapılacak.

Özel Eğitim Komutanlığı: Marmara Ereğlisi Özel Eğitim Merkezi Komutanlığına 1 kişilik kadro için Bilgi İşlem Destek Sorumlusu alınacak.

Selçuk Üniversitesi: Selçuk üniversitesine 67 kişilik kadro için Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı alımı yapılacak. Sadece Lise mezunları başvuru yapabilecek. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Resmi Gazetede Yayımlanan Kamu Personeli Alımı Yapacak Kurumlar:

Resmi Gazetede yayımlanan ilanlara göre toplamda 138 kişilik kadro ile kamu personeli alımı yapılacak. Söz konusu olan ilanlara göre Üniversitelere personel alımı yapılacak. Bu yönde alımlar sözleşmeli olarak Öğretim Görevlisi, Sağlık personeli ve Tekniker kadrolarında yapılacak.

Bu kapsamda alımlar,

  • Gazi Üniversitesi,
  • Süleyman Demirel Üniversitesi,
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,
  • Gümüşhane Üniversitesi,
  • Düzce Üniversitesi,
  • Bayburt Üniversitesi,
  • Balıkesir Üniversitesi,
  • Samsun Üniversitesi,
  • Ankara Kalkınma Ajansı,
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

tarafından yapılacak. İşte ilanlar;

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Söz konusu olan Kamuya 804 Personel alımı için başvurular İŞKUR üzerinden ve ve ilgili Üniversitelere şahsen yapılacak. İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara başvurular 19 Ekim 2002 tarihi ile başlamış olup en geç 23 Ekim 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir.

TÜM KAMU VE ÖZEL MEMUR PERSONEL ALIMLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER