2021 Mayıs Ayı Kamuya KPSS'li KPSS siz Memur Personel Alımı İlanları Güncel Liste

Mayıs Ayı Memur Personel alımı ilanları yayımlandı. Farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Binlerce Memur alımı ve Personel alımı ilanları burada.

2021 Mayıs Ayı Kamuya KPSS'li KPSS siz Memur Personel Alımı İlanları Güncel Liste

Mayıs Ayı Kamuya memur alımı ve Personel alımı ilanları yayımlandı

Nisan ayının bitmesi ile birlikte Mayıs ayı için yeni kamu ilanları geldi. 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek Sokağa Çıkma kısıtlaması içerisinde de adayların Elektronik ortamda başvuru yapabileceği ilanlar yayımlandı. Bu kapsamda alımlar en az lise mezunu olmak üzere Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Sadece Başvuru niteliklerini taşıyan adaylar başvuru yapabilecek.

Bu kapsamda Kamuya Memur Alımı ve Personel Alımı ilanlarına göre başvurular KPSS puanı ile veya KPSS puanı olmaksızın yapılacak. 

Haberimizde Ele Alacağımız Konular:

Her ay adaylar için aylık ve günlük ilanları sunmaktayız. Mayıs ayı itibari ile de bu geleneğimizden vazgeçmeden sadece adayların kolay başvuru yapabilmeleri adına haberimizi hazırladık. Bu haberimizde sizlere Mayıs Ayı Personel Alımları ve Mayıs Ayı memur Alımları hakkında bilgiler aktaracağız. Bu kapsamda:

 • Hangi Kadrolarda Memur Alımları Yapılacak?
 • KPSS Detayı Nedir? Hangi İlanlara KPSS siz Başvuru Yapılacak?
 • Hangi Kamu Kurumu Memur Personel Alımı yapacak?
 • Genel ve Özel Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Sokağa Çıkma Kısıtlaması ile birlikte adaylar hangi ilanlara başvuru yapabilecek?

tüm bu detayları sizlere aktaracağız.

MAYIS AYI İLANLARI HANGİ KADROLAR İÇİN YAYIMLANDI!

Söz konusu Mayıs ayı içerisinde yapılacak alımlar, Üniversiteler, Belediyeler, Bakanlıklar ve Kamu Kurum ile Kuruluşları tarafından yapılacaktır. Bu kapsamda alımlar,

Hizmetli, Muhasebeci, Sekreter, Avukat, Banka Memuru, Sosyal Hizmetler Uzmanı, Sosyal Çalışmacı, Tahsildar, Öğretmen, Hemşire, Bilişim Personeli, Tekniker, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Uzman Yardımcısı, Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı, Zabıta Memuru, Mühendis, Mimar, Veznedar, Tahsildar, Ar-Ge Personeli, Güvenlik Görevlisi, Evlendirme Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, İtfaiye Eri, Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Veteriner gibi kadrolarda alım yapılacak.

KPSS'Lİ KPSS SİZ ALIM YAPILACAK?

Mayıs ayı için yayımlanmış olan ilanlara KPSS puanı ile veya KPSS siz Personel Alımı kapsamında yapılacak.

KPSS Puanı ile yapılacak alımlarda adayların 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise İçin KPSSp94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmak gereklidir.

KPSS siz Personel alımları ise bazı kurumlar tarafından yapılacak. Adaylardan KPSS yerine tecrübe niteliği talep edilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Söz konusu ilanlara alımlar genel ve özel şartlar ile yapılacak. Bu bağlamda Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında yapılacak. Özel Olarak ise Yaş, Eğitim, gibi nitelikler aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan yukarıdaki genel nitelikler dışında, 35 yaşını doldurmamış olmak, Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak şartları aranacak.

İtfaiye eri ve Zabıta Memuru alımları için ise, Erkeklerde 167 cm ve kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK!

Mayıs ayı içerisinde yayımlanmış olan Kamu İlanlarına başvurular sadece İnternet ortamında yapılacak. Bildiğiniz gibi tam kapanma süresi bayramdan sonra yani 17 Mayıs 2021 tarihi ile sona erecektir. Bu döneme kadar kamu personeli alımı ilanlarına başvurular sadece ilgili kurumların Resmi İnternet adresleri üzerinden yapılacaktır.

MAYIS AYI MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARININ LİSTESİ TAMAMI BURADA.

İLANLAR GÜNCELLENDİ:

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 18:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Isimsiz
Isimsiz - 5 gün Önce

Et ve süt kurumumunun kamu kasap alımını yapmasını istiyoruz sayın bakanım sesimizi duyun magduruz ikamet ve yaş şartının kaldırılması istiyoruz sayın bakanım sesimizi duyun magduruz lütfen