Yeni TYP Alım İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Toplum yararına programları ile personel alım ilanları ne zaman açıklanacak? Adaylar İŞKUR TYP alım ilanlarının açıklanmasını beklemektedirler. Son Gelişmeler Haberimizde..

Yeni TYP Alım İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR üzerinden geçtiğimiz haftalarda Toplum yararına Programları kapsamında personel alım ilanlarına başvurular tamamlandı. Çankırı, Erzincan illerinde İl Göç İdaresi Başkanlığına Valiliklere, İl Sağlık Müdürlüğüne yapılan alımlarda adaylar kura sonrası 24 Şubat 2020 tarihinde bugün göreve başladılar.

İŞKUR 2020 yılı TYP alım ilanları kapsamında yeni ilanlar ne zaman açıklanacak? bu konudaki gelişmeler neler merak etmekteler. Henüz İşkur üzerinden yeni ilan açıklanmadı. Açıklanır açıklanmaz işin olsa sitesi üzerinden paylaşacağız. Ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklamada bulunmuyor. Toplum Yararına Programlarına başvuru şartları neler?

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların 18 yaşını doldurmuş olması, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları, herhangi bir kurumdan emekli ya da malul aylığı almıyor olması, örgün bir öğrenime devam etmiyor olması gereken şartlardır. 

Başvuru yapan adaylar noter kurası, liste yöntemi yada bi rkısmı kura ve yüzde 20 liste yöntemi ile belirlenebiliyorlar. Çevre temizliği, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Park düzenlemeleri, Erozyon engelleme çalışmaları, Ağaçlandırma, Vadi ve dere ıslahı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Kamusal altyapının yenilenmesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması alanlarında istihdam edilen typ personelleri için istihdam süresi 9 aydır. Haftalık 45 saat üzerinden istihdam edilirler. 9 ay süre sonunda 3 ay bekleme süresi bulunuyor. Adaylar daha sonra yeniden typ alımlarına başvuru yapabilecekler. Diğer yandan adaylar 24 ay süre ile en fazla TYP’den yararlanabilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
burhanettin ozturk
burhanettin ozturk - 1 yıl Önce

İskura kayitim var ama bir cevap gelmedi calismak zorundayim evde uctane engelli çocuğum var

Azime
Azime - 1 yıl Önce

Selameyleküm engelilere bayram ikramiyesi verilecekmi tskler

ayhan sertdemir
ayhan sertdemir - 1 yıl Önce

sayın cumhur başkanım iyiki varsınız

Hüseyin.taş yürek
Hüseyin.taş yürek - 12 ay Önce

Yüzde.50.engelliyim.bize.ikramiye.yokmu.

Ümit örnek
Ümit örnek - 12 ay Önce

Zam zam zam zam zam e n g e l l i y im