Yargıtay Başkanlığı İlköğretim Mezunu Temizlik Görevlisi Alıyor

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Yargıtay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere ilan yayımladı. İşte detaylar.

Yargıtay Başkanlığı İlköğretim Mezunu Temizlik Görevlisi Alıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinde ilan edilen duyurya göre Yargıtay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Yargıtay Başkanlığı En az ilköğretim mezunu adaylar arasından temizlik görevlisi alımı yapacağını bildiri. Söz konusu duyuruyu Ankara Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binaları tarafından yayımlandı ve alımlar Kura ile yapılacak. Ayrıca sadece TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan) adaylar başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
  • Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak
  • Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek,
  • Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Başkanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR:

İlgili ilan İŞKUR üzerinde yayımlanmış olup başvurular İŞKUR üzerinden takip edilmektedir. Bu kapsamda ilan 14 Ocak 2020 tarihinde yayımlanmış olup en geç 20 Ocak 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden İş İlan No (00005354651) ile yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca adaylara kura çekimi yapılacak olup, Kura işleminin 23/01/2020  tarihinde saat 14.00 Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.yargitay.gov.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin
Yasemin - 1 yıl Önce

iki yıldır işsizim bize niye iş yok yeter artık.kendi ülkemizde yabancı olduk

Vedat Başar
Vedat Başar - 12 ay Önce

2yıldır trabzon iş kurumuna gidip sezon luk işlere kayıt oluyorum ama bi türlü bana çıkmıyot artık ne hikmetse hep aynı kişilere çıkıyor bukadarda torpül Yapmayın Sayın iktidar????

Vedat Başar
Vedat Başar - 12 ay Önce

2yıldır trabzon iş kurumuna gidip sezon luk işlere kayıt oluyorum ama bi türlü bana çıkmıyot artık ne hikmetse hep aynı kişilere çıkıyor bukadarda torpül Yapmayın unutmayın hırsız veya terörüs yada kaçak cı Oluyorsak Bunun Tek suçtusu Bize iş vermeyen DEVLET Baba dır SAYGİLARIM LA trabzon lu VEDAT BAŞAR????

Hatun Özbek Ankara sincan
Hatun Özbek Ankara sincan - 10 ay Önce

3 yıldır İşkura gidiyorum iş yok kendi akrabalarına var torpilmi olması lazım

Hatun Özbek Ankara sincan
Hatun Özbek Ankara sincan - 10 ay Önce

Yaş sınırı konulmasını 35 yaşında emekli olunmuyor kaç yaşında sın sinirleniyorum bu soruya gızık oluyor um