TÜBİTAK En Az Meslek Lisesi Mezunu Memur ve Personel Alıyor

TÜBİTAK yayımladığı ilana göre lise mezunu ve ön lisans mezunu alım yapılacak. İŞKUR aracılığı ile yapılacak alımların detayları haberimizde yer alıyor.

TÜBİTAK En Az Meslek Lisesi Mezunu Memur ve Personel Alıyor

TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için yeni memur ve personel alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor. Resmi Gazete'de 03 Mart 2020 tarihinde yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK farklı pozisyonlarda en az meslek lisesi mezunu ve ön lisans mezunu memur personel alımı yapılacak. Peki detaylar nedir?

KADRO DETAYLARI NEDİR?

TÜBİTAK bünyesine toplamda 6 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda Ankara ili için Engelli 2 usta alacak ve adayların en az meslek ve teknik lise mezunu olmaları gereklidir. Normal statüde ise, 3 Ön Lisans mezunu Diğer Teknisyen ve Tekniker alımı yapacak. Bir diğer pozisyona göre Ön Lisans mezunu 1 memur alımı yapılacağı bildirildi.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu Haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

4) Askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak.

5) Fotoğraf, video, ses sistemlerinden anlamak, kurabilmek ve işleyebilmek, - Microsoft Office Uygulamalarına hakim olmak ve raporlama yapabilmek, - Sorumluluk bilinci yüksek, iş takibi konusunda düzenli, dikkatli ve sonuç odaklı olmak, - Gelişime açık, yoğun tempoya ayak uydurarak mesai saatleri dışında da çalışabilmek, - Seyahat yapmaya engel durumu olmamak.

POZİSYONA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR:

MEMUR: Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyo Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunu olmak.

DİĞER TEKNİSYEN VE TEKNİKERLER: Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Haberleşme veElektronik Haberleşme Teknolojisi mezunu olmak.

USTA: Ahşap Yapı Sistemleri , Betonarme Yapı Sistemleri , Beton-Çimento Ve Zemin Teknolojisi, Cephe Sistemleri Ve PVC Doğrama, Yapı İç Mekan Dekorasyonu, Yapı Yalıtımı, Yapı Yüzey Kaplama, Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan Ve Mobilya Teknolojisi, Peyzaj ,Süs Bitkileri ,Tarla Bitkileri, Tarım Alet ve Makineleri bölümü mezunu olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

TÜBİTAK personel alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile alınacak olup başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularını 03 Mart 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 06 Mart 2020 tarihine kadar yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE