Tarım Bakanlığı KPSS En Az 60 ve KPSS'siz Kamu Personeli Alımı İlanı

Tarım Bakanlığı yeni personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Kamu Grubu 6 kişilik boşluk ile KPSS 60 puan ile ve KPSS siz alım yapılacak.

Tarım Bakanlığı KPSS En Az 60 ve KPSS'siz Kamu Personeli Alımı İlanı

Türkiye İş Kurumu Ağustos ayının ilk ilanını yayımladı. Yayımlanan 01 Ağustos 2019 iş ilanlarına göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı kadrolarda ve niteliklerde en az lise mezunları adaylar arasından kamu personeli alımı yapacğaını belirtti. 

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Tarım Bakanlığı Alımları kapsamıında farklı 6 kadro için 6 kamu personeli alımı yapacağını belirten bakanlık, 1 İnşaat Boyacısı/Boyacı, 1 Ahşap Doğrama Teknolojisi Teknisyeni, 1 Fotoğrafçı, 1 Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, 1 Ziraat Mühendisi ve 1 Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni alımı yapacağını ifade etti.

KPSS 60 VE KPSS SİZ PERSONEL ALIMI YAPILIYOR!

Tarım ve Orman Bakanlığı alımlarında bazı pozisyonlar için adaylardan ÖSYM tarafında yapılan kamu personeli seçme sınavından 60 puan almış olmak şartı aranıyorken bazı pozisyonlar için ise adaylardan KPSS şartı aranmıyor. KPSS siz alımlarda değerlendirmeler Kura Yöntemi ile yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, En az lise mezunu olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Alım yapılacak meslek dallarında mesleki nitelikleri taşıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından büyük olmamak, Alım yapılacak pozisyonlar için gerekli sertifikalara sahip olmak ve deneyim sahibi olmak gibi şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden gerçekleştirecekler. Başvurular online veya İŞKUR müdürlüklerinden yapılacak olup, 01 AĞustos 2019 tarihi itibari ile başlayan başvurular 05 Ağustos 2019 tarihi itibari ile sona erecek. Online başvurularda adaylar ilgili İŞKUR sayfasında İşyeri Ünvanı kısmına TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI(KAMU GRUBU)  şeklinde yazarak arama yapablirler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 1 yıl Önce

2 yıllık AÖF tarım bölümü mezunuyum ne olacak bizim halimiz madem yeteri kadar kadro açilmiyor neden bu bölümler var zaten zor şartlarda hem çalişip hem okuyoruz en azindan boşa okuyup masraf yapmayalim kapatılsın o zaman..