Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenevi 37 Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

İŞKUR üzerinden Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Öğretmenevi Müdürlüğüne daimi sürede kamu personeli alımı yapılacak. Temizlik görevlisi, servis elemanı ve büro işçisi alımı başvuru detayları haberimizde

Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenevi 37 Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Kamu kurumlarında daimi ve geçici sürede personel istihdamları için Türkiye İş Kurumu üzerinden geçtiğimiz günlerde yeni ilanlar açıklandı. İŞKUR'un işçi ve personel alımları kapsamındaki başvurularda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenevi Müdürlüğüne, Bakım Onarım İstihkam Komutanlıklarına işçi, personel alımları için başvurular 16 Eylül tarihinde tamamlanacak.

5 KAMU KURUMUNA PERSONEL ALINACAK;

Van ili Şişli öğretmenevi akşam sanat okulu müdürlüğüne, İskenderun bakım onarım ve istihkam komutanlığına, Aksaray öğretmenevi müdürlüğüne, Hatay il milli eğitim müdürlüğü ve Bayburt il milli eğitim müdürlüğüne istihdamlar gerçekleşecek. Gıda Mühendisi, Reklam Tabelacı, Garson (Servis Elemanı), Temizlik Görevlisi, Büro İşçisi  kadrolarında alımlar olacak. Başvuru şartları ve detaylar ise şu şekilde olacak.

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, 19 yaşından gün almış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, eğitim şartlarında ilköğretimi lise mezunu olmaları, gerekli olan sertifika ve belge şartlarını taşımaları, son başvuru tarihi olan 16 Eylül tarihine kadar İŞKUR e-şube üzerinden ya da İŞKUR şubelerinden başvurularını tamamlamaları gerekli olacak.

Adaylar arasından kura sonucu açık iş sayısının dört katına kadar mülakata alınarak, mülakat sonucunda kazananlar iş başı yapabilecek. Uygulama ile sözlü sınavda konular meslek gruplarına göre ifa edilecek görevleri üzerinden genel kültür alanlarından oluşacak. yüz puan üzerinden en az 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakat sınavını kazanabilecek. Diğer başvuru detayları için işkur resmi internet sitesi üzerinden arama yaparak erişebilecek.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi
Kamu yönetimi - 2 yıl Önce

Memur alımlarının artırılmasını bekliyoruz lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn