İŞKUR Üzerinden TCDD 38 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

İŞKUR üzerinde TCDD personel alım ilanı yayımlandı ve kamu grubu ilanları yayımlandı ve başvurular başladı. Peki kimler başvuru yapabilir?

İŞKUR Üzerinden TCDD 38 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Türkiye İş Kurumu 10 Temmuz kamu grubu personel alım ilanları yayımlandı. Yayımlanan İŞKUR ilanlarına göre TCDD Taşımacılık A.Ş genel Müdürlüğü personel alımları başladı. TCDD farklı pozisyonlarda ve niteliklerde alım yapacak. Bu bağlamda alımlar, Engelli, Eski Hükümlü veya TMY kapsamında ve Normal statüde olan adaylar için geçerli olacak. Peki adaylardan aranan şartlar nedir? Nasıl Başvuru Yapılır ve Hangi pozisyonlaarda personel alımı yapılacak? İşte detaylar.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR NEDİR?

TCDD 38 kişilik boş kadro ile, 6 Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç) , 1 Makine Montaj İşçisi, 1 Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı), 25 Teknik Servis Elemanı ve 5 Tren Makinisti  kadrolarında alım yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TCDD personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suçu bulunmamak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Engelli, Eski Hükümlü ve TMY kapsamında olan adaylar için durumunu gösterir begeye sahip olmak gibi şartları aranacak.

Özel Hususlar:

Çalışma adresi: Ankara Demiryol Fabrikası , Yenimahalle/ANKARA

 • İŞKUR tarafından, KPSS puan sıralamasına göre bildirilecek nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr) yayınlanacak İş Talep Bilgi Formu ve İş Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak 29.07.2019 - 09.08.2019 tarihleri arasında, şahsen veya posta yolu ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi İşçi İstihdam ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine  teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. (Postada meydana gelen gecikmeler tamamen adayların sorumluluğundadır.)
 • İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adaylar için, evrak teslim sonucu sözlü sınava girmeye hak kazananların sözlü sınav duyurusu www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 • TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğüne bağlı işyerinde görev alacak eski hükümlü işçiler 4857 sayılı iş kanununa göre görev yapacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

 1. -1Adet Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. -1 Adet öğrenim belgesi (Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi fotokopisi)
 3. -1 Adet Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),
 4. -1 Adet Adli sicil kaydı (Hakkında alınan tüm gerekçeli mahkeme kararları istenecektir.)
 5. Eski hükümlü belgesi fotokopisi (Cumhuriyet Savcılığından)
 6. www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak iş talep formu
 7. www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak aday bilgi formu
 8. KPSS Sonuç belgesi

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden elektronik ortama gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular 10 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlamasının ardından en geç 16 temmuz 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. 

Başvurular yukarıdaki bağlantı üzerinden İŞKUR sitesine giriş yaparak açılacak ekranda İşyeri unavnı kısmında " TCDD TAŞIMACILIK A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ " yazarak ilgili ilanlara ulaşılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 01:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ş
ş - 2 yıl Önce

lise

Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum