Eylül Ayı TYP Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor! Kadrolar ve Başvuru Şartları Neler?

Eylül ayında İŞKUR üzerinden yapılacak olan TYP alımlarında son haftaya girildi.TYP alımları tarihi,kadrolar ve başvuru tarihi haberimizdedir.

Eylül Ayı TYP Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor! Kadrolar ve Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR TYP kapsamında yapılan alımlarda ise adaylara günlük olarak ücret ödenmekle birlikte belirli bir süre dahilinde iş imkânı sağlanmaktadır. Eylül ayı genelinde yapılacak TYP kapsamında alımlariçin İzmir ili genelinde ilanlar yayınlanmış olup bu adaylarınçevre temizliği uygulama alanlarında görev yapacağı açıklanmıştır.

TYP Başvuru Şartları Nelerdir?

2019 Eylül ayı itibari ile yapılacak olan alımlara başvurmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar şu şekilde açıklanmıştır:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Emekli olmamak ve emekliliğe hak kazanmış durumda olmamak,
  • Açıköğretim sayılmamakla birlikte herhangi bir örgün eğitime kayıtlı olmamak,
  • Yetim ya da malul aylığı almıyor olmak,
  • İşsiz olmak şartlarının sağlaması istenmekle birlikte adaylar bu program kapsamında 9 ay istihdam edilecek ve günde en fazla 9 saat çalışacaktır.

Başvuru Şekli

Adayların ilanlar sona ermeden başvuru yapmaları gerekmekte olup işe başlama tarihi 6Eylül 2019 olarak belirtilmiştir. Çevre temizliği görevinde istihdam edilecek olan adayların ilgili ilana başvurmak için İŞKUR üzerinden kayıt olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim, deneyim ya da diğer özel şartların aranmadığı ilanlara temel şartları sağlayan herkes başvurabilmektedir.

İlgili ilanlara erişmek, başvuru yapmak ve diğer TYP kadro ilanlarını görmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili alımlara yönelik ilan numaraları ise şu şekildedir:

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 21:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali çakır
Mehmet Ali çakır - 2 yıl Önce

Bigadiç bor madeninden mağduriyet belgemvar faydalanmak istiyorum