DİS ve MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Mezunu Personel Alım İlanı

Haftanın yeni personel alım ilanları yayımladı. En az İlköğretim mezunu ve Lise mezunu personel alımları İŞKUR Üzerinden yapılacak. İşte MEB ve DSİ İlanları.

DİS ve MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Mezunu Personel Alım İlanı

En z ilköğretim mezunu olanları kapsayacak yeni ilanlar yayımladı. İŞKUR 22 Temmuz 2019 tarihli ilanlarına göre Devlet Su İşlerine ve Milli Eğitim Bakanlığına işçi ve personel alımları yapılacak. Bu kapsamda ilgili kurumlar bünyelerindeki personek eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda personel alımı yapacaklar. Ayrıca adayların değerlendirmeleri için Kura çekimi yapılacak olup KPSS şartı aranmayacaktır.

DSİ PERSONEL ALIMI:

Devlet Su İşlerine bağlı olan Tercan Sulama Birliği en az ilköğretim ve en fazla ortaöğretim mezunları içerisinden 1 kişilik kadro ile Topoğraf (Diğer Topoğraflar) alımı yapılacağını ifade etti. Adaylar için İŞKUR Nihai başvuru listesine göre Sulama birliği tarafından 30 temmuz 2019 tarihinde saat 14:00 ile 15:00 arasında kura çekimi yapılacak.

MEB PERSONEL ALIMI:

Milli Eğitim bakanlığına bağlı olan Aksaray Öğretmenevi Müdürlüğü 1 kişilik boşluk ile Ortaöğretim ( Lise ve Dengi ) mezunu Garson (Servis Elemanı) alımı yapacak. Kura çekimi ile belirlenecek adaylar, 01 Ağustos 2019 tarihinde kura çekimine katılacak ve kura çekimi Aksaray Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü tarafından yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • En az İlköğretim Mezunu Olmak,
  • 18 Yaşını tamamlamış olmak,
  • Alım yapılacak meslek dalında bilgiye sahip olmak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranmaktadır.

BAŞVURULAR VE İLAN NUMARALARI:

İlgili ilanlar için başvuru süreci 22 temmuz 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 26 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

AKSARAY ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRLÜĞÜ: İş İlan No (00005077122)

TERCAN SULAMA BİRLİĞİ:  İş İlan No (00005076998)

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamile can
Kamile can - 1 yıl Önce

Neden esk yok burda eksık var ama tabı bıZım burayı gören yok