2019 Ekim TYP Alım İlanları Açıklandı! Kamu Kurumlarına Yüzlerce Personel Alınacak!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Toplum Yararı Programları Ekim ayı ilanları açıklandı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı MEB, okulların güvenlik, çevre temizliği, çevre düzenleme uygulama alanlarında yüzlerce 9 ay süreli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde..

2019 Ekim TYP Alım İlanları Açıklandı! Kamu Kurumlarına Yüzlerce Personel Alınacak!

2019-2020 eğitim ve öğretim dönemlerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumları okullarda güvenlik ve temizlik personellerinin istihdamı yapılacak. İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol gerçekleştirilmişti. Buna göre geçtiğimiz haftalarda bazı illerde başvurular tamamlanmadı. Son olarak İzmir, İstanbul ve Erzincan illeri için 29 Eylül tarihinde typ başvuruları gerçekleştirildi. Bu ilanlarda kura yapılarak adayların belli olması bekliyor.

2019 TYP Ekim TYP ilanlarında ise 4 farklı ilde alımlar gerçekleştirecek. Bu alımlar; Afyonkarahisar, Tokat, İzmir, Kırıkkale il merkezi ile ilçelerinde olacak. Buna göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Toplum Yararı Programları Ekim ayı ilanlarında MEB güvenlik, çevre temizliği, çevre düzenleme bakım ve onarım uygulama alanlarında 9 ay süreli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve diğer detaylar şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI;

TYP ilanı başvuru yaş şartı; 18 yaşını tamamlamak ve 19 yaşından gün almak istenilmektedir. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, emekli malul ve dul aylığı almayanlar başvuru yapabilirler. Son olarak; eğitimi devam eden öğrencilerden örgün okuyanlar bu ilanlara başvuru yapamayacaklar.

BAŞVURU TARİHLERİ;

Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılmaya başlandı. Buna göre Son başvuru tarihi 4 Ekim olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adayların başvuru yapabilecekleri ilanlara erişimleri  https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden sağlanacak. Uygulama alanı, şehir, TYP numarasına göre arama yapılabilecek. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Sayin cumhurbaskanim surekli daimi istiyoruz biz surekli calismak istiyoruz saygilarimla

Mahmut 47@hotmail.com
Mahmut 47@hotmail.com - 2 yıl Önce

Sayin cuhur baskanimn . Gececi iscilere surekli isci duzenlemesine 1 defaya mahsus meclisten bu paketi onaylayin bizler magdur durumda oluruyoruz sizden istirhamimim bunu bir an gecici islere bi son kez daha sans verin saygilrimlal sunarim