Yeni Yılın İlk TYP İlanı! Kamuya Kura ile 75 Personel Alımı Başvuru Bitiyor!

İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Programı TYP ile İl Özel İdare'ye 75 Personel alınacak. Başvuruları tamamlayan adaylar için kura yapılacak. Adaylar geçici sürede istihdam edilecek. Başvurular için 3 Ocak son gün!

Yeni Yılın İlk TYP İlanı! Kamuya Kura ile 75 Personel Alımı Başvuru Bitiyor!

Kamu kurumlarında personel alımlarına başvuru yapmak isteyen adaylar mülakatsız alımlara yoğun olarak ilgi göstermekteler. 2020/3 KPSS tercihleri bugün başladı. İlanlara erişmek için tıklayın

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) ile Çanakkale İl Özel İdaresine 75 Personel istihdamı yapacak. Başvurularını son günden önce tamamlayan adaylar için kura töreni yapılacak.  Adaylar TYP alımları sonucunda geçici olarak istihdam edilecek. Başvurular için ise 3 Ocak son gün!

KURA İLE 75 PERSONEL ALIMI;

Türkiye genelindeki personel istihdam şekillerinden bir tanesi de Toplum Yararına Programlarıdır. AÇSP Bakanlığına bağlı İŞKUR, üniversite öğrencileri için sosyal çalışma programları, yeni meslek edinecekler için işbaşı eğitim programları ve meslek edindirme kursları girişme destek amacı ile de girişimcilik eğitim programları, engelli vatandaşların daha rahat iş bulabilmeleri için ise engelli istihdamları açmakta. İŞKUR'un açıkladığı rakamlara göre ise 10 yılda 7,5 milyon kişi işe yerleştirildi. 2020 yılının üç gününde 5.106 kişi iş buldu. Buna göre Toplum Yararı Programları için Çanakkale İl Özel İdaresi Başkanlığı geçici sürede istihdam etmek üzere 75 personel alımı yapacak. Başvuru yapan adaylar için kura töreni gerçekleştirilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 3 OCAK;

Adayların bu ilana başvurularını 3 ocak 2020 tarihinde saat 23:59'a kadar tamamlaması gerekmektedir. Adaylar için başvuru detayları şu şekilde olacaktır. Uygulama alanı olarak çevre temizliği olan typ ilanında 20 Ocak ile 3, Haziran tarihleri arasında görevlendirilecek. Buna göre 162 gün görevlendirilecek olan 75 personel noter kurası ile belirlenecek. 7 Ocak tarihinde İl Özel İdare Yemekhanesinde kura yapılacak. 

İLAN DETAYLARI

YORUM EKLE