Yargıtay Başkanlığı İlköğretim Mezunu Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Yargıtay Başkanlığı İŞKUR üzerinde yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak. İşte şartlar.

Yargıtay Başkanlığı İlköğretim Mezunu Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Türkiye İş Kurumu günün personel alımı ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanların içerisinde Yargıtay Başkanlığı personel alımı ilanı bulunuyor. Bu kapsamda alımlar en az ilköğretim mezunu yapılacak. Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranmıyor ve değerlendirmeler kura yöntemi ile yapılacak.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Yargıtay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere erkek veya kadın adaylar içerisinden İlköğretim mezunu Temizlik Görevlisi alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Adayların çalışma adresi Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binaları Çankara / ANKARA adresidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

- Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

- İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak

- Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek,

- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Başkanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR:

Yargıtay Başkanlığı personel alımı başvuruları 05 Şubat 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 5 gün sürecek. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 10 Şubat 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu bağlamda adaylar başvurularını İş İlan No (00005390440) numarası ile https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 01:28
YORUM EKLE