TTK 5 Pozisyon İle 64 Eski Hükümlü İşçi Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu fakrlı pozisyonlarda 64 kişilik kadro ile eski hükümlü işçi personel alımı yapacağını bildirdi. İşte şatlar ve detaylar şöyledir.

TTK 5 Pozisyon İle 64 Eski Hükümlü İşçi Personel Alım İlanı Yayımlandı!

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar iki farklı şehirde yapılacak. İlanın detayları ve başvuru şartlarını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralaln kapsamında bartın ve zonguldak illerindeki işletmelerne eski hükümlü işçi alımı yapacağını bildiri.

Bu kasamda Zonguldak ili için, 23 Şoför, 13 Meydan ve Çevre İşçisi, 7 Demiryolları İşçisi, 6 Lavvar İşçisi ve 4 aşçı olmak üzere 53 kişi alacak.

Bartın ilinde ise, 3 Şoför, 6 lavvar İşçisi, 1 Aşçı ve 1 Meydan ve Çevre İşçisi alımı yapılacağını bildirdi.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türkiye Taşkömürü Kurumu alımını yapacağı personel adaylarından, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Eski hükümlü veya TMY kapsamında olduğunu gösterir rapora sahip olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak gibi nitelikler aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Şoför kadrosu için E sınıfı ve CE/D veya C/DE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranır. Meydan ve Çevre İşçiliği pozisyonu için ise sanat işçisi için başvuru yapacak adayların Sıcak su Kazan İşçiliği belgesine sahip olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilan İŞKUR aracılığı ile 20 Ocak 2020 tarihinde yayımlanmış olup başvuruları başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 24 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden online veya İlgili Zonguldak veya Bartın İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden yapmaları gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE