TİGEM Kadrolu 100 İşçi Alımı Kadro Dağılımı ve Alım Yapılacak Şehirler

Tarım İşletmeler Genel Müdürlüğü 100 daimi çalışacak. İlan için başvuru şartları, Alım yapılacak kadrolar ve Şehirler Belli oldu! İşte detaylar.

TİGEM Kadrolu 100 İşçi Alımı Kadro Dağılımı ve Alım Yapılacak Şehirler

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Daimi İşçi statüsünde olmak üzere 100 kişilik kadro ile farklı alanlarda personel alımı ilanı yayımladı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak personel alımı için detaylar gelmeye başladı. 12 Ekim 2020 tarihinde yayımlanmış olan Resmi Gazete ilanına göre Başvuru şartları, Kadrolar ve alım yapılacak şehirler açıklandı. Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

TİGEM Personel Alımı İlanın Detayları Nedir?

Alım Yapacak Kurum: Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( TİGEM )

Teşkilat: Taşra

İşveren Statüsü: Kamu

Çalışma Şekli: Daimi / Tam Süreli

Toplam Personel Sayısı: 100

Kimler Başvuru Yapabilir?

TİGEM Personel alımı için adaylar nöncelikle en az Orta öğretim,Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmaları gerekmektedir. Sonrasında Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi şartlar araacak.  Özel olarak ise,

- B, B1, C, C1, D, D1, F, G " Sınıfı Sürücü Belgelerinden birine sahip olmak.

- İlanın yayımlandığı tarih itibariyle en az 2 yıl süreyle bu meslekte çalıştığını; SGK’dan hizmet bildirim cetveli dökümü, çalışma belgesi, bonservis belgelerinden en az birisi ile belgelendirmek.

Öğrenim seviyesi bakımından;

- Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin; Motorlu Araçlar Teknolojisi, Otomotiv Elektromekanik Dalı, İş Makinaları bölümü, makine bakım onarım bölümü, motor işleri bölümü, Tarım Teknolojileri Tarım Alet ve Makinaları bölümü mezunu olmak veya dengi mesleki öğretimlerden mezun olduğuna dair belgeye sahip olmak.

- Diğer Orta öğretim mezunu olanlardan; konusu ile ilgili M.E.B. veya ilgili Bakanlık onaylı sertifikası veya bonservisi, Tamir Bakım - Onarım kursu sertifikası, Çıraklık Eğitim Merkezinden traktör tamircisi Ustalık veya Kalfalık belgelerinden en az birisine sahip olmak, veya yasa gereği Mesleki Yeterlilik Belgesi gerektiren işlerde, söz konusu belgeye sahip olmak gerekmektedir.

Hangi Şehirlerde Personel Alımı Yapılacak?

Resmi gazete ilanına göre Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 100 kadrolu işçi alımı için alımlar farklı şehirlerde yapılacak.

 1. Konya,
 2. Antalya,
 3. Eskişehir,
 4. Şanlıurfa,
 5. Antalya,
 6. Adana,
 7. Muğla,
 8. Amasya,
 9. Bursa,
 10. Iğdır,
 11. Aksaray,
 12. Kırşehir,
 13. Ankara,
 14. Malatya,
 15. Kırlareli,
 16. Sivas,

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 100 kadrolu işçi alımı için alımlar, Tarım Alet ve Makineleri Bakım ve Onarımcısı ve Traktör Bakım Onarımcısı alımı yapılacak. 16 Farklı ilde olmak üzere, 50 Traktör Bakım Onarımcısı ve 50 Tarım Alet ve Makineleri Bakım ve Onarımcısı alımı yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 08:11
YORUM EKLE