Temmuz TYP Alımı İlanları Açıklandı! KPSS'siz 16 İlde 278 Personel AlımI!

Temmuz Toplum Yararına programı kapsamında ilk ilanlar açıklandı. Buna göre adayların 16 il genelinde İl Kültür ve Turizm müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 278 personel alımı yapılacak. Başvuru şartları nedir? Nasıl başvuru yapılır?

Temmuz TYP Alımı İlanları Açıklandı! KPSS'siz 16 İlde 278 Personel AlımI!

16 ilde İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri KPSS'Siz 278 personel alımı yapacak!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu kurumlarında personel alımı istihdamı şekillerinden bir tanesi de toplum yararına programı kapsamında açıklanan ilanlardır. Temmuz TYP alım ilanları açıklandı. 16 il genelinde İl Kültür Turizm müdürlüklerine gerçekleştirilecek olan geçici sürede personel istihdamlarında restorasyon tarihi ve kültürel mirasın korunması çevre temizliği uygulama alanlarında görevlendirilecekler. iŞKUR üzerinden yapılabilecek başvuruların yanı sıra ALO 170 hattını arayarak da KPSS şartı aranmadan geçici sürede kamu kurumlarında personel alımlarına başvurular yapılabilecek. Hangi illerde alım yapılacak.?

ALIM YAPILACAK İLLER;

Yakutiye, Sinop merkez, Melikgazi, Yenişehir, Edirne merkez, Bitlis merkez, Çanakkale merkez, Antakya, Van merkez, Seyhan, Kilis merkez, Isparta merkez, Demre, Manavgat, Alanya, Alanya illerinde gerçekleşecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adayların İŞKUR TYP alım başvurularını yapabilmeleri için en az yaş altında 18 yaşını doldurmuş 19 yaşından gün almış olmak gerekmektedir. Örgün bir öğretime devam etmiyor olmaları istenmektedir. Emekli ya da malül aylığı almıyor olmaları gerekli olan diğer şartlar altında sıralanmıştır. iŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları başvuruda gerekli olan diğer adımlardan bir tanesidir. Ayrıca adayların toplum yararına personeli kapsamında istihdam edilmekte iken kendi kusurlarını nedeniyle işten çıkartılmış olmaları, devamsızlık gibi nedenlerle görevden almamış olmaları gerekmektedir. Adayların başvuru yapmak istedikleri il genelindeki ilçelerde ikamet etmeleri istenilmektedir.

typ alımı ilan numaraları

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 23:14
YORUM EKLE