TCDD 263 Personel Alımı İŞKUR Üzerinde Başvruları Başladı! İşte Kadrolar

Devlet Demiryolları bünyesine 263 kişilik boş kadrosu ile personel alımı yapacak. Başvuru süreci başladı. İşte başvuru detayları ve şartlar.

TCDD 263 Personel Alımı İŞKUR Üzerinde Başvruları Başladı! İşte Kadrolar

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek için farklı pozisyonlarda toplamda 263 kişilik boş kadrosu ile personel alımı yapılacak. İlgili ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından 21 Aralık 2019 tarihinde duyurulmuştu. Başvuru süreci ise 26 Aralık 2019 tarihi ile İŞKUR üzerinde başladı. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

TCDD toplamda 263 kişilik kadro ile 23 Lokomotif Tamircisi, 27 Elektrikçi, 23 Motor Tamircisi, 52 Vagon İmal ve Tamircisi, 29 Kaynakçı, 1 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü, 79 Makinist İşçi, 29Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi alımı yapacak.

İLANIN DETAYLARI:

1-Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. Adayların ilanlara müracaat etmeden önce İşkur kayıtlarındaki adres, telefon ve mail adreslerini güncellemeleri gerekmektedir.

2-İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

3-İŞKUR’da bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde  (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresinde belirtilecek tarihe kadar, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı İşçi İstihdam ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

4-İŞKUR’da bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 5-Sözlü sınavı TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

6-TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

7-İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır.

8-TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

9-Adaylar yapılacak sözlü sınavında sına kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

10-Yapılacak sözlü sınav sonucunda başarılı olan Makinist İşçi adaylarından tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi (Alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir), tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0 – 40 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir. Karara esas görüntüleme, laboratuvar sonuçları ve fiziki muayene bulgularının ilgili bölüme yazılması; sağlık kurulu raporunda; odyometri (işitme) testine ilişkin bilgiler veya test sonucu, göz muayenesine ilişkin bilgiler, "Tren Makinisti olarak çalışır." ibaresi, Emniyet Kritik Görevlerde çalışanlar için "(A) veya (B) gurubunda çalışır." ibaresinin bulunması zorunludur.

11-Yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

12-İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

Taleplerimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

1.Başvuru Formu

2.Öğrenim belgesi,

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

4.TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

5.Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),

6.KPSS Sonuç Belgesi (28.11.2018 açıklama tarihli)

7- İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)

8- Pozisyonuna göre Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4)

BAŞVURU SÜRECİ:

İlana başvurular 26 aralık 2019 tarihinde başlamış olup en geç 30 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden İŞYERİ ÜNVANI kısmına TCDD TAŞIMACILIK yazılması durumunda ilgili ilanlara ulaşıp başvuru yapabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 09:55
YORUM EKLE