TCDD 102 Kamu İşçi Alımı Hakkında Duyuru! Sözlü Sınav Tarihleri

TCDD işçi alımı hakkında duyuru geldi. 102 Kamu işçi alımı için evrak teslim sonuçları ve sözlü sınav tarihleri açıklandı.

TCDD 102 Kamu İşçi Alımı Hakkında Duyuru! Sözlü Sınav Tarihleri

Devlet Demiryolları geçtiğimiz günlerde yayımladığı Kamu İşçi alımı ilanına göre 102 kişilik kadro ile alım yapılacağı açıklanmıştı. İlana başvuruların 11 - 17 Ekim 2022 tarihleri arasında alınması ile adaylar sonuçlara istinaden evrak teslimi ve sözlü sınava katılacak adaylar az önce 16 Kasım 2022 tarihinde TCDD resmi internet adresi üzerinde duyuruldu.

TCDD 102 İşçi Alımı Kontenjanları:

TCDD yayımladığı ilan ile bünyesine, Engelli, Eski Hükümlü ve Sürekli işçi kapsamunda olmak üzere 102 işçi alımı yapılacağını ilan etmişti. Bu kapsamda başvurular aşağıdaki kadrolara gerçekleştirilmişti.

  • Eski Hükümlü, 6 Makine Montaj İşçisi, 5 Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç ), 8 Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı),
  • Engelli,4 Beden İşçisi (Genel)
  • Sürekli İşçi olarak ise, 82 Tren Makinisti alımı yapılacak.

Evrak Teslim Sonuçları Açıklandı!

İlgili evraklarını 31 Ekim - 11 kasım 2022 tarihleri arasında teslim eden adaylar için evrak teslim sonuçları açıklandı. 

Sözlü Sınava Katılacak Adaylar Belli Oldu!

Söz konusu evrak teslimi yapan adaylar için Sözlü sınav tarihleri de belli oldu. Buna göre;

  • Sözlü sınava girmeye hak kazanan Engelli ve Eski Hükümlü aday listesini ve sınav tarihlerini görmek için tıklayınız.
  • Sözlü sınava girmeye hak kazanan aday makinist listesini ve sınav tarihlerini görmek için tıklayınız. 

Tüm sınavlar TCDD TAŞIMACILIK AŞ Genel Müdürlüğü Konferans salonunda yapılacaktır. Adayların belirtilen saatlerde konferans salonunda bulunmaları gerekmektedir.  (Adres: TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Hacıbayram Mahallesi, Hipodrom Caddesi No:3 Altındağ/ANKARA- Ankara Tren Garı Yanı)

Sınava Alınmayacak Adaylar İçin İtiraz!

Sözlü sınava girmeye hak kazanamayan adaylar en geç 23.11.2022 tarihine kadar kurumumuza başvurarak itiraz edebilirler. Sözlü sınav listesinde DEĞİŞİKLİK OLMASI HALİNDE 24.11.2022 tarihinde sözlü sınav listesi yeniden yayınlanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Demir yolcu devran abi
Demir yolcu devran abi - 2 hafta Önce

Daha yeni liseye başladım bu işi yapmak istiyorum ama bölümlerine daha gitmedim bu mesleği yapmak çok istiyorum makinistliği özledim rüyama girdi iyi akşamlar makinis olmak çok zor