Tarım ve Orman ile SGK İl Müdürlüğü Personel Alıyor! En Az İlköğretim Mezunu

SGK ve Tarım İl Müdürlükleri bünyelerine personel alımı için ilan yayımladılar. En az ilköğretim mezunu ve Lise mezunu alım yapılacak olup şartlar şöyledir.

Tarım ve Orman ile SGK İl Müdürlüğü Personel Alıyor! En Az İlköğretim Mezunu

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya personel almları yapılacak. iki kurum tarafından gelmiş olan ilanlara göre en az ilköğretim mezunu ve lise mezunu personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların mutlaka belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. İşte başvuru şartları ve ilanların detayları şöyledir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI:

18 kasım 2019 tarihi ile gelmiş olan kamu personeli alımı ilanlarına göre Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Lise mezunu 1 Aşçı Yardımcısı alacak. Bir dğer ilana göe ise Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Mdürlüğü 1 kişilik kadro ile ilköğretim mezunu Mutfak Görevlisi alımı yapacağını belirtti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

SGK ve Tarım İl Müdürlüğüne başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan Engellli ve Eski Hükümlü adyalar başvuru yapabilecekler. Bu yönde SGK Eski Hükümlü veya TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan) statüsünde alım yapacak. İl Tarım Müdürlüğü ise Engelli personel alımı yapacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
  • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
  • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
  • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  • 45 Yaşını doldurmamış olmak,
  • Engelli ve Eski Hükümlü olduğunu gösterir eapora sahip olmak gibi şartlar aranır.

BAŞVURULAR:

Başvurular 18 Kasım 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 22 Kasım 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden yapmaları gereklidir. Başvurular Elektronik ortamda ve İŞKUR İl Müdürlüklerine yapılması gereklidir. İnternet ortamında başvuru yapacak adaylar aşağıdaki İş İlanı numaraları ile başvuru yapabilirler.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü: 00005263197

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü: 00005261804

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yılmaz
mehmet yılmaz - 2 yıl Önce

bu ülkede normal vatandşa hem 35 yaş şartı hem mezuniyet aranıyor ne dense eski hükümlü sosyal hizmettekilere ne yaş şartı ne mezuniyet bu konuda sayın devlet büyüklerimden ricam normal vatandaşada aynı haktan yararlanmasının istiyorum saygılar

Uygun sûme
Uygun sûme - 2 yıl Önce

İlköğretim mezunu yün inşaat sektöründe çalıştım