Tarım Bakanlığı 118 Kadrolu İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuru süreci başladı. İŞKUR aracılığı ile ilan yayımlandı ve ilan numaraları belli oldu. Peki şartlar ve kadrolar nedir?

Tarım Bakanlığı 118 Kadrolu İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için ilan yayımlandı. Geçtiğimiz gün Resmi Gazetede yayımlanmış olan ilan ile Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 118 kişilik boş kadro ile Kadrolu İşçi Alımı yapılacak. Başvuruların 20 Eylül 2021 tarihi ile başlamasının ardından adaylar ilan numaraları ile başvurularını yapacaklar. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nasıl yapılacak?

118 İŞÇİ ALIMI KADROLARI:

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 4857 sayılı İş Kanununa tabi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere işçi alımı yapılacaktır. Alımlar, Ağır Vasıta
Aşçı, Elektrikçi, Gemi Adamı, Genel Temizlik Görevlisi, İnşaat işçisi, Kaloriferci, Kaynakçı, Marangoz, Oto Boyacısı, Sıhhi Tesisatçı, Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme), Tarım Hizmetleri İşçisi kadrolarında yapılacak. Kontenjan Dağılımı ise:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Tarım ve Orman Bakanlığına sözleşmeli işçi alımı başvuruları için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir disiplin cezası olmayan, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Tarım ve Orman Bakanlığının işçi alımı başvuruları 20 Eylül 2021 tarihi ile başlamış olup 4 gün devam edecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 24 Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar sadece İŞKUR üzerinden başvuru yapmaları gereklidir. Her bir aday, İŞKUR'un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecektir.

Başvuru sonuçları sonrasında Nihai belgeler İŞKUR tarafından tarım ve orman Bakanlığına gönderilerek sonucunda 4 Ekim 2021 tarihinde Kura Çekimi yapılacak.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma var
Selma var - 1 yıl Önce

Başvuru yapmak istiyorum bu görevde temizlik işleri

Ömer Taş
Ömer Taş - 1 yıl Önce

Başvuru yapmak istiyorum çalışmak istiyorum bu görevlerde marangoz inşaat istisi tarım isleri

öznur k
öznur k - 1 yıl Önce

hangi illere yapılacak

ÇETİN ZORLU
ÇETİN ZORLU - 1 yıl Önce

Kaynakçı aranıyor nasıl baş vuru yapa bilirim

Necat çaylak
Necat çaylak - 1 yıl Önce

Nasıl başvuru yapa bilirim

BÜLENT GÜVENİR
BÜLENT GÜVENİR - 1 yıl Önce

LÜTFEN DUYURUYA YAYINLARKEN İLA NO VE İLAN TARİHİNİ DE BELİRTİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

Himmet postallı
Himmet postallı - 1 yıl Önce

Hangi iller için alım yapılacağı paylaşılmış.