Tarım Bakanlığı 118 İşçi Alımı Kura Çekimi ve Sonuçları Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine farklı kadrolarda 118 işçi alımı yapacak. Başvurular sona erdi peki kura çekimi ve sonuçları ne zaman?

Tarım Bakanlığı 118 İşçi Alımı Kura Çekimi ve Sonuçları Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. İŞKUR aracılığı ile Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere farklı kadrolarda 118 İşçi Alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular İŞKUR üzerinden alınmakta olup sona gelindi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde hem başvuru yapmamış veya Başvuru yapmış ancak sonuç bekleyen adaylar hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

118 İŞÇİ ATAMASI YAPILACAK!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için 118 işçi alımı yapacağını bildirmişti. Alımlar Kura yöntemi ile belirlenecek olup atamalar, Ağır Vasıta 1, Aşçı 4, Elektrikçi 1, Gemi Adamı 1, Genel Temizlik Görevlisi 27, İnşaat işçisi 4, Kaloriferci 4, Kaynakçı 1, Marangoz 2, Oto Boyacısı 1, Sıhhi Tesisatçı 3, Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme) 1, Tarım Hizmetleri İşçisi 68 olarak Asıl aday belirlenecek.

BAŞVURU SÜRECİ SONA ERİYOR!

Tarım ve Orman Bakanlığı alımları için başvurular 20 Eylül 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 24 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecek olup sadece şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

Başvuru ve Şehre Göre detaylı dağılım için Buraya Tıklayınız.

TARIM BAKANLIĞI 118 İŞÇİ ALIMI KURA İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

Tarım ve orman Bakanlığı işçi alınması kapsamında Noter Huzurunda Kura çekimi yapacak. Kura çekimi 4 Ekim 2021 tarihinde Bakanlığın merkez kampüsünde bulunan Atatürk Konferans salonunda COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.

KURA SONUÇLARI NE ZAMAN?

Çekilen kura sonucunda belirlenen asil ve yedek adayların ilanı 05.10.2021 -10.10.2021 tarihleri arasında yapılacak.

TAKVİM YAYIMLANDI!,

YORUM EKLE