Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne KPSS'siz Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Sosyal Güvenlik Kurumuna personel alımı ilanı yayımlandı. En az ilköğretim mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne KPSS'siz Personel Alım İlanı Yayımlandı!

İŞKUR 07 Kasım 2019 tarihli personel alımı iilanlarını yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre İstanbul Sosyal İl Müdürlüğü'de yer aldı. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu 11 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacağını ilan etti. Ayrıca İlanlar için başvuru süreci ilanların yayımlanması ile birlikte başladı. Peki kimler başvuru yapabilir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR ?

İstanbul Sosyaş Güvenlik İl Müdürlüğü bünyesine 11 kişilik boş kadro Temizlik Görevlisi alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre 4 Engelli Temizlik Görevlisi ve 7 Eski Hükümlü veya TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan) Temizlik Görevlisi alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.
 • İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
 • Eski hükümlüler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar; Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar; Durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

BAŞVURULAR:

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne personel alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak olup adaylar başvurularına ilanların yayımlanması ile birlikte başlayabilirler. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi aracılığı ile yapılacak. Bu kapsamda aşağıdaki İş İlanı numaralarını kullanabilirsiniz.

Engelli Adaylar İçin İş İlan No (00005247207)

Eski Hükümlü veya TMY İçin İş İlan No (00005247640)

YORUM EKLE
YORUMLAR
3
3 - 2 yıl Önce

milyonlarca insan var ken hükümlüye iş adalet mi bu

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Hiç gençleri düşünmesin hükümet katili hırsızı sapıgı teröristi iş bulsun adaletinizi sikeyim sizin .