SGK, Kıyı Emniyeti, BUTAL ve Üniversite KPSS li KPSS Siz Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre Kamuya KPSS 60 puan ile veya KPSS siz Personel Alımı yapılacak. Başvuru detayları ve ilanlar haberde.

SGK, Kıyı Emniyeti, BUTAL ve Üniversite KPSS li KPSS Siz Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR haftanın ilanlarını duyurudu. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre yeni personel alımları yapılacak. Kamu İŞKUR İlanları kısmında yayımlanan ilanlar için adaylardan bazı nitelikler aranacak. Bu niteliklerin başında gelen KPSS şartı sadece bazı kadrolar tarafından aranacak. Peki kamuya KPSS li KPSS Siz Personel Alımı için hangi kadrolarda alım yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek?

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

 • Elektrikçi (Genel),
 • Plastik Doğramacı /PVC Doğrama-İmalat Ve Montajcısı,
 • Hastane Hizmetlisi,
 • Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı,
 • Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik),
 • Diğer Teknisyen Ve Teknikerler,
 • Büro Memuru (Genel),
 • Deniz Trafik Operatörü,
 • Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı,
 • Telefon Santral Operatörü,
 • Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti,
 • Uzakyol Birinci Zabiti,
 • Diğer Mühendisler,
 • Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi,

Hangi Kuruma Personel Alımı Yapılacak Detayları Nedir?

İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi, Bursa Test ve Analiz Laboratuvarları ( BUTAL ) ve Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere alım yapacak. Buna göre:

Sosyal Güvenlik Kurumu engelli adaylar içerisinden Samsun ilide KPSS siz 1 personel alacak.

Bursa Test ve Analiz Laboratuvarları ise, Engelli ve normal statüde olan adaylar içerisinden 5 personel alacak. Ayrıca adaylardan en az 60 KPSS Puanı şartı aranacak.

Gazi Üniversitesi: Üniversite sadece normal statüde olan adaylardan KPSS siz 8 kişi alacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ise normal statüye sahih adaylardan 46 kişilik kadro ile KPSS'den 60 puan almış olan personel alacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
 2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 3. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

      4. T.C. Vatandaşı olmak.

      5. Askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak.

      6. Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar İŞKUR Personel alımı başvuruları için öncelikle İŞKUR üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapmaları gereklidir. Sonrasında ise aşağıdaki görseli ve bağlantıyı kullanarak ilgili ilanlara ulaşacaksınız. Söz konusu ilanlar için başvuru süreci başlamış olup en geç 19 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ BURADA

DİĞER TÜM MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 10:53
YORUM EKLE