Sandıklı Belediyesi En Az İlköğretim Mezunu İŞKUR İle İşçi Alımı Yapacak!

Sandıklı Belediyesi işçi alımı ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile farklı kadrolarda 14 işçi alımı yapılacak. Başvuru şartları ve kadrolar haberimizde.

Sandıklı Belediyesi En Az İlköğretim Mezunu İŞKUR İle İşçi Alımı Yapacak!

belediye personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan işçi personel alımı ilanına göre Afyonkarahisar İli Sandıklı Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu İŞKUR İlanları üzerinden 14 kişilik boş kadro ile işçi alımı yapılacak.

Sandıklı Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/D maddesine göre en az ilköğretim mezunu adaylar içerisinden aşağıdaki kadrolarda personel alımı yapılacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

 Sandıklı Belediyesi en az ilköğretim mezunu,

 • Aşçı,
 • Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı (Engelli),
 • Büro İşçisi,
 • Çaycı-Büro, Otel ve Diğer İşyerlerinde,
 • Elektrikçi (Genel),
 • Diğer Elektronik Montörler,
 • Garson (Servis Elemanı),
 • Marangoz,
 • Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı),
 • Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Teknisyeni,
 • Vücut Geliştirme Fitness Antrenörü,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

5. Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9. maddesinde "Talebin ilanından itibaren, adaylara (...)(1) (5)beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015-2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.)

7. Başvuran adaylar da talebin ilanından itibaren son 6 ay içerisinde Sandıklı İlçesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olma şartını taşımak. Adaylardan ayrıntılı ikametgah adresi talebinde bulunulacaktır. (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresler dikkate alınacaktır.)

8. Askerlik ile ilişiği olmamak (Fiilen Yapmış, Muaf ve ya Tecilli Olmak)

9. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

10. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan, sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecek, göreve başlamış olsalar bile görevlerine son verilecektir.

11. Başvuran adaylar Sandıklı Belediyesi'nde diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu belediyenin işçi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinde 19 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 23 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

Başvuru yapmak isteyen adaylar " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapabilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rukiye ozeski
Rukiye ozeski - 2 yıl Önce

Bende acil is istiyorum