Sağlık Bakanlığı KPSS Siz 250 İşçi Personel Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı!

Sağlık Bakanlığı 3 bin personel alımından sonra 17 Haziran 2020 tarihi ile 250 İşçi alım ilanıda geldi. İşte kadro dağılımı ve başvuru şartları.

Sağlık Bakanlığı KPSS Siz 250 İşçi Personel Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı!

Türiye İş Kurumu aracılığı ile 17 Haziran 2020 tarihli önemli bir ilan yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz gün duyurulmuş olan 250 sürekli işçi alımıilanı yayımlandı. Adayların merakla beklediği başvuru kadroları ve başvuru şartlarının bilgisi İŞKUR tarafından verildi. Peki iŞKUR aracılığı ile gelmiş olan 250 işçi alımı ilanının detayları nedir?

İLANIN DETAYLARI:

Resmi Gazete'nin 17 haziran 2020 tarihli ilanlarına göre,  Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 250 İşçi Personel Alımı yapacak.

İLANA BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN ALINACAK!

Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile alınacaktır. İlana başvurular 17 Haziran 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 21 Haziran 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. 

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden ektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Ayrıca Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı sağlık kuruluşu) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

  • Temizlik Görevlisi -108
  • Güvenlik Görevlisi (Silahsız) - 29
  • Elektrikçi (Genel) - 27
  • Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı - 21
  • Marangoz- 9
  • Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı- 21
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı - 17
  • Kaynakçı (Ok sijen ve Elektrik) - 5
  • İnşaat Boyacısı/Boyacı - 13

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sağlık bakanlığı Alımları için adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacak.

- Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Alım yapılacak kadrolar için ilgili meslek grubunda eğitimini tamamlamış olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibiniteliklr aranacak.

Bakanlık ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların öncelikle ilçe düzeyinde (belirlenen ilçeler dahil) karşılanması yoluna gidilecektir.

Bu kapsamda;

• T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak alımlara sadece, Pendik, Tuzla, Kartal ve Maltepe ilçelerinde ikamet edenler,

• T.C. Sağlık Bakanlığı Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak alımlara sadece Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinde ikamet edenler,

• T.C. Sağlık Bakanlığı Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak alımlara sadece, Sancaktepe ilçesinde ikamet edenler,

• T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ İstanbul Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak alımlara sadece, Bakırköy ve Bahçelievler ilçelerinde ikamet edenler,

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 08:03
YORUM EKLE