Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı! Adım Adım Resimli Başvuru Yöntemi

İŞKUR üzerinde Sağlık Bakanlığı işçi alımı için ilanlar yayımlandı. 14 Bin kişilik kadro için mülakatsız alım yapılacak. İşte adım adım başvuru yöntemi.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı! Adım Adım Resimli Başvuru Yöntemi

Sağlık Bakanlığı tarafından müjdesi bu hafta verilmiş olan ve ilan aynı hafta içerisinde yayımlanmış olan ilna göre Bakanlık 14 bin kişilik kadro için sürekli işçi alımı yapacağını belirtti. 26 Mart 2020 tarihinde başlayacağını belirten Sağlık Bakanlığı bünyesine 4 fakrlı pozisyonda alım yapacak. Bu kapsamda alımlar Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Klinik Destek Elemanı ( Hastane ) ve Aşçı kadrolarına yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sağlık Bakanlığı adaylardna bazı genel ve özel nitelikler talep etmektedir. Bu yönde 4 farklı pozisyon için, Temizlik Görevlisi adaylarının en az ilköğretim mezunu olmak ve diğer pozisyonlar için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca bunun dışında belge niteliği ve ve Güvenlik Görevlisi adayları için güvenlik kartı şartı arannıyor.

İŞKUR BAŞVURULARI BAŞLADI!

İŞKUR Personel Alımı için ilanları yayımladı. bu yönde 250 üzerinde kayıtta ilan yayımlayan Türkiye iş Kurumu aracılığı ile başvurular alınacak.

26 Mart 2020 tarihinde başlamış olan Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı başvuruları en geç 30 Mart 2020 tarihine kadar alınacaktır. Başvurular İŞKUR üzerinden veya bulundukları illerin il sağlık müdürlüklerinden yapılacaktır. İşin Olsa ekibi olarak aşağıda sizlere İnternet üzerinden yapacağınız  başvurular hakkında detaylı anlatım yapacağız. Bu sayede ilanlara başvuru yapabileceksiniz.

TELEFON ÜZERİNDEN BAŞVURU:

İŞKUR COVİD-19 sebebi ile şahsen başvuru alımını durdurdu ve telefon aracılığı ile başvuru alacak. Bu kapsamda İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

ADIM ADIM GÖRESELLİ BAŞVURU YÖNTEMİ:

ÜYE GİRİŞİ VEYA ÜYE OLMA: Öncelikle adayların esube.iskur.gov.tr/ adresine girmeleri gereklidir. Sonarında İş Arayan girişi yaparak veya üyeliğiniz yoksa üye olarak İş ilanlarına erişebilirsiniz.

1. ADIM: Üyelik gitriş işemlerini uyguladından Sonrasında "İŞ İLANLARI" linkine tıklamanız gerekmektedir.

2.ADIM: İlk adımı uygulayan adaylar iş ilanlarının arama kısmına gelecekler. İŞKUR sundupu hizmet ve arama ağı ile detaylı arama yöntemi sunmaktadır. Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı türkiye geneli alım yaptığı için istediğiniz meslek ve şehirde detaylı arama yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz.

Örneğin, MESLEK yazan kısma " Temizlik Görevlisi " yazıyoruz. İŞYERİ TÜRÜ kısmını KAMU olarak seçiyoruz ve İŞYERİ ÜNVANI kısmına ilse " SAĞLIK BAKANLIĞI " yazıyoruz ve en son ARA butonuna tıkladıktan sonra ilanlara ulaşabiliyoruz.

Bildiğiniz gibi sağlık bakanlığı 4 farklı pozisyonda alım yapacak olup MESLEK kısmında " Klinik destek elemanı (hastane) , Güvenlik görevlisi (silahsız) veya Aşçı" yazmanız yeterli olacaktır. Diğer arama terimleri aynı şekilde kalabilir.

Hatta arama hacmini genişletmek için aynı ekranda sol tarafta bulunan kısımda İL VEYA İLÇE kısımlarına bulunduğunuz ili yazarak ilanları detaylandırabilirsiniz.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ARAMA:

KLİNİK DESTEK ELEMANI ( HASTANE ) ARAMA:

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ( SİLAHSIZ ) ARAMA:

AŞÇI ARAMA:

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ist
Ist - 3 yıl Önce

İlla sağlik meslek lisesi mezunu mu olmak gerek.uzun zaman hastane de çalıştım. Tecrübem var .basvurmak mümkün mü

Aziz sarı
Aziz sarı - 3 yıl Önce

Ben 2019 11 aydanbuyana işsizim lütfen bana işcerin durumumuz çok kötü 7.nüfuslu bir ailem var.bunları dikkate almanızi temennilerimle lutfen bana belefiyede işverin kutahyabelefiye işlerinden birini verin işe ihtiyacımvar

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

yaş 35 yolun yarısı demiş şair 35 yaşından büyükleri devlet te kabul etmiyor

Aziz sarı
Aziz sarı - 3 yıl Önce

2019 kasım ayından bu tarafa işsizim 7çocuklu bir aileyiz biz acil işe ihtiyacımvar .çok zor günler geçiriyoruz evimizkira giderlerimiz çok lütfen bana işverin iyi günler

Ömer
Ömer @Aziz sarı - 3 yıl Önce

Iletişim numarası atar mısın

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

Klinik destek elemanı hiç yok. Defalarca aradım 11 sayfa ilan çıkıyor sağlık bakanlığının defalarca kontrol ettim yok klinik destek elemanı.

Nihal ağgül
Nihal ağgül - 3 yıl Önce

Ben hemşireyim ücsene oldu mezun olalı gitmediğim hastane kalmadım defalarca işkura defalarca gittim yine sonuç yok nereye başka nereye baş vururuz bilemiyorum bize yol gösterirseniz seviniriz çok zor durumdayım çok sevdiğim mesleği yapamıyorum yine bayağı hemşire alımı var diyorlar işkura basvuramıyoruz sistem çökmüş ayın 30 da müracat lar bitiyor ne yapmamız lazım bilmiyoruz zor durumdayız yani yardım istiyoruz

Elif özger
Elif özger - 3 yıl Önce

Benim kimlikte yaşım büyük yazmışlar ne yapa bilirim kendimi öldüreyimi ne yapayım 3tane çocuğum var evim kira 3tane çocuk okutuyorum eşim yok açlıktanmı ölelimi ne yapalım lütfen bana yardım edin edim sadece iş istiyorum ne iş olursa yaparım lütfen yaş sınırlaması yapmayın benim sesimi duyun büyüklerim sesimi duysunlar

Abdurrahman
Abdurrahman - 3 yıl Önce

Hastane personeline ihtiyaç varmı