OGM 32 Şehirde 74 İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı!

OGM 32 farklı şehirde olmak üzere 74 Kamu İşçisi ( Orman İşçisi ve Büro Memuru ) alımı başvurusu başladı. Şartlar ve Kontenjan dağılımı nedir? Nasıl başvuru yapılır?

OGM 32 Şehirde 74 İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı!

Orman Genel Müdürlüğü 2022 yılı işçi alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanı ile Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 74 kişilik boş kadro ile Orman İşçisi Alımı ve Büro Memuru alımı yapacak. 32 Farklı şehir için ilan yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır. Peki OGM işçi alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek?

OGM 32 Şehirde 74 İşçi Alımı Başvurusu Başladı!

Orman Genel Müdürlüğü Hangi Şehirde İşçi Alımı Yapacak?

OGM toplamda 74 kişilik boş kadro ile Orman İşçisi Alımı ve Büro Memuru alımı yapılacak. Bu yönde alımlar Engelli ve Eski hükümlü adaylardan yapılacak.

  • 30 Orman İşçisi,
  • 44 Büro Memuru,

74 kişilik boş kadro ile, Adana, Afyonkarahisar, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hatay ( Antakya ), İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Bartın, Karabük, Osmaniye ve Düzve illerinde kamu işçisi alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı ise,

Başvuru Süreci Bugün Başladı!

İŞKUR üzerinde 24 Ocak 2022 tarihi ile gelmiş olan ilan ile başvurular başladı. 4 Gün sürecek olan İşçi alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinden yapılacak. Bunun dışında hiç bir başvuru kabul edilmeyecek olup aşağıdaki adımları uygulayarak online İŞKUR başvurusu yapabilirsiniz.

1. ADIM: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine e-Devlet şifresi ile giriş yapınız.

2. ADIM: Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi ilgili bağlantı üzerindeki, "İşyeri Türü , İşyeri Ünvanı " yazan kısımlardaki alanları görseldeki gibi doldurarak " Ara" tuşuna tıklayarak ilgili ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Kimlerin Başvurusu Kabul Edilecek?

Orman Genel Müdürlüğüne işçi personel alımı için başvurular sadece Engelli ve Eski Hükümlü adaylar içerisinden alınacak. OGM işçi alımına başvuru şartları ise genel olarak " T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak" gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Engelli Büro Memuru Alımı Şartı:

Engelli alımları en az lise mezunu olan adaylar içerisinden büro memuru alanında yapılacak. Ayrıca 40 yaşından büyük olmamak gereklidir. Başvuru için ise MEB onaylı; Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası, Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası, İnsan Kaynakları Sertifikası, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası, Halkla İlişkiler Sertifikası, Personel Bordro ve Özlük İşleri Sertifikası, Genel Muhasebe Sertifikası, Çağrı Merkezi Sertifikası belgelerin en az bir tanesine sahip olmak. gereklidir.

Orman İşçisi Alımı Şartları:

Orman İşçisi alımlar en az ilkokul mezunlarından yapılacak. Eski Hükümlü olarak sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 35 yaşından büyük olmamak ve Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak şartı aranacak.

BAŞVURU KILAVZU İÇİN

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuba gursoy
Tuba gursoy - 2 yıl Önce

Dokuz eylül üniversitesi mezunuyum cumhuriyet ticaret meslek lisesi mezunuyum sertifikalarım var bilgisayar tip sekreterligi ingilizce yönetici asistanlığı sertifikalarim var o47 engelliyim bozyakada staji yaptım lise staji yaptım

Ahmet 0742
Ahmet 0742 @Tuba gursoy - 2 yıl Önce

Eski hükümlü olmalısınız sicil temiz olanlara ülkede iş yok

serdakar
serdakar - 2 yıl Önce

İş bulamıyorum yardıma ihtiyacım param yok ailemin yargıyla geçiriyorum yardım ederseniz sevinirim. Serdakar a tl.05417750329

Abdussamet isa
Abdussamet isa @serdakar - 2 yıl Önce

Hangi ildesiniz bir mesleginşz varmi

Ergül duman
Ergül duman - 2 yıl Önce

Söför

Mert can Apık
Mert can Apık - 2 yıl Önce

Nasıl başvurabilirız bavusuru yapmaya calısıyorum gorunmuyor

Murat duman
Murat duman - 2 yıl Önce

İşe ihtiyacım var herşey olmuş torpil ne yapicaz nereye gidecez bilmiyorum ????

Basri Ahmet Kerim
Basri Ahmet Kerim - 1 yıl Önce

My job is sewing, I can do construction work and other public works

Basri Ahmet Kerim
Basri Ahmet Kerim - 1 yıl Önce

i'm from afghan myself now i'm in turkey in Istanbul I will send you my WhatsApp number 00905528395847
[email protected]

Basri Ahmet Kerim
Basri Ahmet Kerim - 1 yıl Önce

My job is sewing, I can do construction work and other public works